Як пересадити хлорофітум.

Хлорофітум - це невибагливе трав'яниста рослина з поникли стеблами і лінійними листками. Зростає в тропічних і субтропічних районах Африки, Америки, на Мадагаскарі, Австралії та Азії. Широко використовується в кімнатному квітникарстві, швидко росте, навесні і влітку цвіте, цінується за бактерицидні властивості, знищує в кімнаті до 80% хвороботворних бактерій. Рослина швидко розростається, дає множинні розетки, тому щорічно потрібно пересадка.
Вам знадобиться
  • - горщики;
  • - грунтосуміш.
Інструкція
1
Щойно куплену рослину пересаджують у об'ємні квіткові горщики з легкої родючим грунтом. За один рік хлорофітум дасть таку потужну кореневу систему, що маленькі горщики можуть полопатися.
2
Після пересадки рясно полийте рослину і поставте в зручний для вас місце. Хлорофітум дуже невибагливий і може рости як на сонце, так і в тіні, далеко від джерела освітлення. Відсутність сонця може позначитися на його зовнішньому вигляді, але при цьому рослина буде нормально рости, цвісти і давати численні розетки.
3
Наступну пересадку зробіть через один рік. Бажано це зробити в лютому або березні. Якщо рослина сильно розрослося, то можете розділити його на частини. Для цього розріжте коріння гострим ножем і одразу пересадите в родючий грунт. Грунт використовуйте спеціальну, призначену для вирощування квітів. Її ви можете купити в будь-якому магазині для садівників і городників.
4
Якщо ви самі готуєте грунтосуміш, то змішайте 2 частини дерну, 1 частина листової землі, додайте 1 частина перегною і 1 частина річкового піску. Вниз горщиків покладіть дренаж з гальки або щебеню. Горщики повинні бути з нижніми отворами для стоку зайвої води.
5
Все утворилися розетки щорічно видаляйте. Їх ви можете розсадити в окремі горщики або віддати знайомим і сусідам.
6
Хлорофітум дуже любить рясні поливи. Слідкуйте, щоб земля в горщиках завжди була вологою. Додатково проводите щоденне обприскування з пульверизатора.
7
Кожного місяця підгодовуйте рослина мінеральними комплексними добривами, призначеними для кімнатних квітів.
8
Температурний режим для рослини повинен бути в межах 18-23 градусів. В літній час, коли температура підвищується до більш високих позначок, виробляєте більш часте обприскування і систематичний полив. При нестачі вологи рослина може загинути.