Як підключити декілька лампочок. підключення декількох ламп.

Одне з основних вимог, що пред'являються до висвітлення житлових приміщень - функціональність і економічність. Для того щоб забезпечити в квартирі комфортне освітлення, рекомендується використовувати комбіновані схеми підключення, при цьому світловий потік бажано зробити керованим по потужності. Один із способів влаштувати таке освітлення - підключити декілька лампочок , які будуть включатися за певною схемою.
Вам знадобиться
  • - світильник (люстра);
  • - лампочки;
  • - з'єднувальні дроти;
  • - пробник (тестер).
Інструкція
1
Перед виконанням робіт з монтажу стельових світильників переконайтеся в тому, що напруга живильної мережі відключено. Використовуйте для перевірки тестер або пробник. Тільки після такої перевірки світильник слід кріпити на стельовий крюк. Використовуйте для монтажу стійку переносну сходи-драбину. При необхідності подбайте про те, щоб під час виконання робіт з підключення освітлення вас страхував помічник.
2
У самому простому випадку застосуєте звичайний спосіб підключення стельового світильника або люстри, використовуючи двухпроводную схему, при якій всі лампочки включаються одночасно. Монтаж проводів при такому підключенні не викликає ускладнень.
3
Якщо люстра розрахована на п'ять і більше ламп, змонтуйте трьохпровідний схему. Вона буде складатися з одного загального проводу і двох секційних проводів. Для зручності монтажу використовуйте дроти в оплетке різного кольору - це допоможе уникнути помилок при підключенні схеми до харчування.
4
При наявності Двоклавішний вимикача складіть схему включення лампочок «2-3-5». Цей варіант дозволяє реалізувати можливість використання декількох способів включення багатолампових світильника, при цьому вимикач дає можливість управляти включенням ламп. Іншими словами, можна включати тільки дві лампочки, тільки три, а також включити одночасно всі п'ять ламп.
5
При монтажі схеми за допомогою маркованих проводів з'єднайте загальний провід люстри і нульовий провід, підведений до гака, на який підвішена люстра. Фази підводки з'єднайте у гака з секційними проводами. Якщо дроти не марковані кольором, до монтажу визначте нульовий і фазові дроти за допомогою пробника. Для цього доведеться подати на дроти напругу, тому будьте гранично обережні. Після визначення призначення проводів знову вимкніть напругу і зробіть монтаж схеми.
6
Для того щоб всі лампи в світильнику включалися одночасно, використовуйте вимикач з однією клавішею, а дроти 2 і 3 (див. Малюнок до кроку 3) з'єднайте разом і підключіть до фази підведення.
7
Поєднавши дроти, встановіть плафони і вверніть в патрони лампочки. Підключіть напругу і перевірте працездатність змонтованої схеми. При необхідності виправте помилки в монтажі.