Що таке архітектура.

Архітектура - вона ж Зодчество - це сукупність будівель, споруд та інших будівель, які формують матеріальну середовище проживання людини. Архітектура як спеціальність - це мистецтво проектування і побудови будівель і споруд.
Інструкція
1
До початку XX століття створювали будівлі та споруди люди двох спеціальностей - «архітектор-художник» та «інженер-будівельник». Насправді вчили їх приблизно одного й того ж, але було тонке поділ акцентів. Інженер-будівельник - це архітектор з ухилом в будівельну фізику. Архітектор-художник - це будівельник з ухилом у витончені мистецтва. В XX столітті будівельник і художник остаточно об'єдналися; втім, саме так і було до настання Відродження. Архітектура як спеціальність - в найзагальнішому вигляді - ділиться на мистецтво проектувати і будувати будівлі (споруди) і на мистецтво містобудівне (проектування і будівництво районів, селищ, міст, мегаполісів, агломерацій).
2
Архітектура як сукупність будівель - теж в найзагальнішому вигляді - має достатньо чіткий поділ по функції, яку виконує будівлю або споруду. Будівлі та споруди бувають житлові, громадські, промислові та транспортні. Житлові будинки поділяються на особняки, багатоквартирні будинки, гуртожитки і казарми. Громадські - це школи, лікарні, адміністративні будівлі, вокзали, стадіони, паркові споруди, театри, цирки. Промислові будівлі і споруди - заводи, фабрики, склади. Транспортні - мости, тунелі, розв'язки, автостоянки і т.д.
3
Архітектуру можна також розглядати і як процес. Архітектурний задум часто буває обумовлений конкретним замовленням або умовами конкурсу (винятки в наш час порівняно рідкісні). Задум втілюється в проект: плани, розрізи, пояснюють малюнки і генеральний план. Після прийняття замовником проект розгортається в комплект інженерно-будівельної документації, необхідної для будівництва. Починається будівництво, і на цьому етапі архітектор здійснює авторський нагляд. І, нарешті, останній етап - здача будинку в експлуатацію.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W7yRk_-qfH8