Що таке гармонія.

Коли говорять про «психологічної гармонії», зазвичай мають на увазі не одну, а цілих три гармонії - у ставленні людини до себе, до інших людей і до навколишнього світу. Саме поняття «гармонії» прийшло в психологічний мову з естетики, де позначає єдність, відповідність частин цілого і внутрішню впорядкованість.
Інструкція
1
Гармонія людини по відношенню до самого себе - це в принципі ключ до всіх інших гармониям. Насамперед це вміння людини не конфліктувати з самим собою (кажуть так: «боротися з собою безглуздо - суперники рівні»). «Не конфліктувати» теж треба вміти - це зовсім не означає тиснути конфлікти на корені, це означає усвідомлювати природу своїх внутрішніх протиріч, приймати їх як даність і використовувати собі та іншим на благо. Опинитися в гармонії з самим собою досить складно, якщо перед очима немає живого прикладу або якщо у людини немає внутрішнього образу цього стану. Образ стану гармонії - це навіть складніше, ніж зрозуміти своє призначення, якщо воно взагалі є ... Мати образ - дуже важливо, інакше може раптом виявитися, що гармонія досягнута, а людина сама про це і не знає.
2
Гармонія у відносинах з іншими - це насамперед усвідомлення тих ролей, які людина грає в різних ситуаціях з різними людьми. Усвідомлення, насамперед і оптимізація - якщо вже грати ролі, то володіти ними усіма і грати добре. У відносинах чітко відстежувати і свою роль, і те, в якій ролі хочуть вас бачити, усвідомлюючи наслідки. Якщо хочеться, можна підіграти. Якщо не хочеться - то й не треба. Зрештою, людина прийшла в цей світ не для того, щоб відповідати чиїмось очікуванням ... З поправками, звичайно - соціальні норми виникли не на порожньому місці і краще вже їх дотримуватися.
3
Гармонія у відносинах зі світом ... Древні казали, що світ гармонійний, коли в гармонії перебувають тіло, дух, душа кожної людини. Важко говорити за всіх, розібратися б з собою .. А в іншому ... є така простенька молитва: «Господи, дай мені сили змінити те, що я можу змінити, дай мені терпіння пережити те, що я змінити не можу, і дай мені мудрості відрізнити одне від іншого »...
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q0ZmzKTR21Q