Як прати шерсть.

Вовняні тканини вимагають до себе особливо дбайливого ставлення. Всім нам відомі випадки, коли красивий і дорогий светр кашеміру, після невдалої прання, може прикрасити тільки ляльку або дуже маленьку собачку. Щоб уникнути цього, дотримуйтесь при пранні вовни кілька простих правил.
Вам знадобиться
  • Щітка
  • Тепла вода
  • Миючий засіб для посуду або мильна стружка
  • Ванна або таз
  • Рушники
Інструкція
1
Стирайте вовняні речі вручну.
2
Перед пранням почистіть річ щіткою, щоб струсити пил і смітинки.
3
Наберіть у ванну або таз (залежно від розміру вашої речі та їх кількості) теплої води і розчиніть у ній, або рідина для прання, або мильну стружку з мила без барвників та ароматизаторів. Не використовуйте лужні засоби - вони зашкодять шерсть.
4
Занурите речі в воду. Залиште на кілька годин.
5
Якщо ви бачите, що якась бруд не відіпралася, ні в якому разі не тріть шерсть навколо плями. Тим більше тканиною про тканину. Це може привести до деформації і звалювання шерсті. Використовуйте техніку стиснення, щоб пляма краще просочилося водою з миючим засобом.
6
Злийте воду.
7
Увімкніть теплу проточну воду і ретельно промийте ваше виріб. Для того, щоб краще його прополоскати, знову використовуйте техніку стиснення. Переконайтеся в тому, що ви змили все миючий засіб. Залишилося мило здатне з часом руйнувати волокна.
8
Вичавіть виріб, або між двох рушників, або поклавши на один рушник і звернувши його рулоном. Розправте виріб і залиште сушитися на сухому рушник в горизонтальному положенні.
9
Після того як ваше виріб повністю висохне, ще раз пройдіться по ньому м'якою щіткою, щоб надати пухнастості волокнам.
Зверніть увагу
Машинне прання вовни шкодить не тільки вовняним виробам, а й самої пральній машині. Волокна вовни забивають насос, що може привести до поломки. Якщо ви все-таки вирішили попрати вашу вовняну річ в машині, періть її в спеціальному мішку.