Як витягнути вію з ока.

Потрапила в око вія може доставити вам багато неприємних хвилин. Чекати, поки вона покине очей сама, не варто. Але й до офтальмолога звертатися необов'язково - відчутної шкоди слизової тонкий волосок не принесе. Озбройтеся дзеркалом і витягніть його самостійно.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - упаковка паперових серветок або чисту носову хустинку;
  • - штучна сльоза;
  • - чарка для промивання ока.
Інструкція
1
Перед тим як витягати чужорідне тіло, вимийте руки. Виберіть місце з гарним освітленням і огляньте очей у дзеркалі. Можливо, що випала вія ще не потрапила на слизову. Її можна обережно прибрати пальцями або куточком чистої носової хустки.
2
Якщо при поверхневому огляді вія не знайдено, можливо, вона знаходиться вод століттям. Акуратно виверніть нижню повіку. Озбройтеся чистим хусткою або паперовою серветкою. Поверніть хустку і піднесіть його куточок до випала вії. Вологий волосок прилипне до сухої тканини. Витягніть його.
3
Якщо ви носите контактні лінзи, вія може прилипнути до них. Вийміть лінзу, огляньте її. Виявивши вію , видаліть її, промийте лінзу дезинфікуючим розчином і вставте назад. Якщо на лінзі нічого не виявилося, помістіть її в контейнер з розчином і уважно огляньте очей - можливо, вія залишилася на слизовій оболонці.
4
Ви бачите волосок на слизовій очі? Не варто намагатися витягти його відразу ж, краще спробуйте перемістити його на край століття природним шляхом. Закрийте очей і легко помасажуйте повіку пальцями в напрямку до носа. Відкрийте очей і витягніть вію куточком хустки або серветки.
5
Набагато складніше, коли чужорідне тіло потрапляє під верхню повіку. Поморгайте - можливо, волосок опуститься нижче і його можна буде видалити.
6
Якщо всі маніпуляції не допомагають, спробуйте промити око. Наберіть в спеціальну чарку або в невелику стопку чистої питної води до країв. Прикладіть чарку до обличчя так, щоб око був повністю занурений у воду. Кілька разів відкрийте і закрийте його. Вія змиється водою. Замість звичайної води для промивання очі можна використовувати фізіологічний розчин з аптеки або спеціальну рідину для контактних лінз.
7
Якщо процедура видалення затягнулася, очей може бути роздратований. Заспокойте його, закапавши під повіку штучну сльозу. Через деякий час почервоніння і неприємні відчуття зникнуть.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не користуйтеся гострими або твердими інструментами - зубочистками, пінцетами та іншим. Один необережний рух - і ви можете отримати серйозну травму.