Як відучити хом'яка гризти клітку.

Хом'ячки не вимагають особливого ходу. Проте їх господарі нерідко бувають стурбовані і спантеличені тим, як відучити їх гризти прути клітки, тим більше що хом'яки роблять це досить голосно і переважно в темний час доби, заважаючи всім спати
Інструкція
1
Зверніться в зоомагазин і придбайте спеціальні мінеральні крейда і камені для хом'яків. Покладіть їх у клітку , а краще підвісьте або зміцните між прутів так, щоб вони завжди були в полі зору звірка. У зоомагазині можна купити і спеціальні ласощі для хом'яків, що сприяють сточуванню зубів, які у них, як і у всіх гризунів, ростуть протягом усього життя.
2
Помістіть в клітку дерев'яний брусок або гілочки (будь-які, крім вишневих, сливових або хвойних порід дерев). Кілька штук можна зміцнити і на прутах клітки. Періодично поповнюйте запас гілочок.
3
Чи не намастіть прути клітки гострими пахучими речовинами (гірчицею, аджикою та ін.), Так як від такого «частування» хом'як може загинути. Максимум, що ви можете зробити - протерти прути слабким розчином левоміцетину або соком лимона, щоб гризун, спробувавши в черговий раз клітку «на зубок», зрозумів, що це вкрай несмачно.
4
Купіть в зоомагазині спрей «Антігризін», який можна розпорошити на прути клітки. Втім, у багатьох випадках спрей виявляється марний, і хом'як продовжує гризти своє житло як ні в чому не бувало.
5
Зверніть увагу, з якого боку хом'як гризе клітку . Якщо він гризе її з боку дверцята, то, можливо, просто хоче погуляти. Вийміть його з клітки і відпустіть побігати або посадіть у спеціальний прогулянковий кулю, щоб потім його не шукати. Після того як звір порезвится на волі, знову посадите його в клітку , але поверніть її дверцятами до глухої стіни. Можливо, тоді інтерес хом'яка до прутів клітки трохи ослабне.
6
Купуйте нове житло для хом'яка: акваріум або тераріум, покладіть туди деревинки і камінчики. Гризти все підряд від цього хом'як, звичайно, не перестане, зате ви його майже не будете чути.
7
Якщо є можливість, перенесіть на ніч клітку з хом'яком в іншу кімнату або у ванну. В крайньому випадку, накрийте клітку щільним ковдрою, щоб хоч трохи приглушити звуки.