Як намалювати шахову дошку.

Шахи - популярна і захоплююча гра, в яку можна грати вдома, на відпочинку, в поїзді і навіть на вулиці. Для неї потрібні: набір фігур - їх можна зробити хоч з паперу - і дошка. Дошку необхідно намалювати на аркуші фанери, щільного картону або просто на асфальті.
Вам знадобиться
  • - лист щільного картону;
  • - лінійка;
  • - простий олівець;
  • - чорний фломастер;
  • - нітрофарба або автоемаль білого і чорного кольорів;
  • - рівна планка;
  • - рулетка;
  • - шматок крейди.
Інструкція
1
Малювати шахівницю почніть з розмітки. На аркуші картону накресліть квадрат. Розділіть верхню і нижню лінії на вісім рівних частин. З'єднайте кожну пару точок прямою лінією. Простежте за тим, щоб вони були паралельними. Лінії можна малювати і від руки, але для того щоб дошка виглядала красиво, краще це зробити по лінійці.
2
Розділіть на вісім рівних частин ліву і праву сторони. Підключення пар точок паралельними лініями. У вас вийшло щось на зразок сітки.
3
Під нижнім рядом клітин напишіть латинські літери. Перша клітина буде над буквою а, друга - b і т.д. Крайня праворуч клітинка повинна бути позначена буквою h. Зліва напишіть стовпчик цифр. Сама нижня клітинка буде позначена цифрою 1, сама верхня - 8.
4
Ліву нижню клітину, біля якої стоять буква а й цифра 1, розфарбуйте в чорний колір. Клітинку, розташовану поруч з нею, залиште білою. Чорними будуть ще клітини з1, e1 і g1. У крайньому лівому ряду, знизу вгору, зафарбуйте чорним кольором клітини 3, 5 і 7.
5
У другому ряду зафарбуйте в чорний колір квадратики, розташовані між чорними клітинами першого ряду. Точно так же розфарбуйте і в інших рядах.
6
Дошку для великих шахів можна намалювати прямо на асфальті. Візьміть рівну рейку і накресліть по ній пряму лінію. Відміряйте на ній відрізок, який можна розділити на вісім рівних частин. Це може бути два метри для великих дерев'яних шахів або чотири-вісім метрів - для живих фігур.
7
Від кінців відрізка проведіть перпендикуляри, рівні йому по довжині. Для цього можна використовувати кравецькі або будь-який інший великий кутник. Кінці перпендикулярів з'єднайте. Ділити сторони квадрата на вісім частин найзручніше за допомогою рулетки. По рейці з'єднайте точки попарно.
8
Розфарбуйте квадратики нітрофарбою. Спочатку заповніть квадрати одного кольору і дайте їм висохнути. Після цього зафарбуйте інші клітини. Для такої дошки виберіть місце, де не дуже багато пішоходів і автомобілів. Це може бути, наприклад, дитяча або спортивний майданчик у дворі.