Як визначити колір очей. Як дізнатися Якого кольору очі.

В повсякденному житті ми набагато частіше стикаємося з тим, що нам необхідно дізнатися колір своїх очей, ніж нам здається. Жінки підбирають макіяж, орієнтуючись на колір очей. Ми гадаємо про те, якого кольору будуть очі у дитини, згадуючи колір очей його батьків. Всілякі тести, що обіцяють за кольором очей розповісти про долю і характер. Сайти знайомств. Іридодіагностика. Зазвичай ми відповідаємо на це питання, не замислюючись, але точно ви знаєте колір своїх очей?
Вам знадобиться
  • Дзеркало
  • Денне освітлення
  • Одяг нейтральних тонів
Інструкція
1
Коли ми говоримо про колір очей, мається на увазі колір райдужної оболонки. Він залежить від кількості фарбувального пігменту - меланіну і від товщини самої оболонки. Оскільки той же меланін відповідає за колір шкіри і волосся, то поширеним сполученням - блакитноокі блондинки і кароокі брюнети - ми зобов'язані саме йому.
2
Райдужна оболонка працює як діафрагма - вона звужується і розширюється, реагуючи на світло. Коли міняється розмір зіниці, пігменти в райдужній оболонці або концентруються і очі темніють, або розосереджуються і очі світлішають. Оскільки, коли ви відчуваєте деякі сильні емоції - страх, любов, гнів - ваш зіницю так же розширюється або звужується, колір очей може залежати і від вашого психоемоційного стану.
3
Для того, щоб зрозуміти якого кольору ваші очі, вам потрібно перебувати в рівному настрої і подивитися в них при помірному денному світлі. Якщо у вас світлі очі - сірі, блакитні, болотно-зелені, потрібно надіти зверху щось нейтральних тонів, щоб верхній одяг не надавала вашим очам додаткового відтінку.
4
Ми розрізняємо вісім основних кольорів райдужки - синій, блакитний, сірий, зелений, горіховий, бурштиновий, Карий і червоний, в альбіносів. І незліченну кількість відтінків. Вчені використовують шкалу Мартіна-Шульца, в якій колір очей підрозділяється на 16 класів. За цією шкалою існують: I. Темні глазаі. Темні-темні з 1 по 4 позиції по шкале.B. Темні змішані, з невеликою домішкою світлого пігменту. З 4 по 6 позіцію.II. Смешанние.С 6 по 12 позицію. Це будуть світлі очі з домішкою коричневого пігмента.III. Світлі глазаС 12 по 16 позіцію.А. Світлі-світлі (сірий, синій, зелений) В. Світлі смешанние1. Світлі-світлі змішані (синій з сірим або зеленим з сірим) 2. Світлі-темні змішані (з дуже невеликою домішкою коричневого пігменту)
5
Якщо ви хочете дізнатися колір очей за шкалою Мартіна-Шульца, то вам варто звернутися в інститут антропології. Там існує спеціальна програма, яка зчитує всі відтінки райдужки в дуже великій якості, порядку 100 dpi, і класифікує колір очей з математичною точністю.
6
Ще один спосіб дізнатися, який у вас колір очей або припустити з високою часткою ймовірності, яким він буде у вашої дитини, це побудувати алгоритм, на підставі кольору очей батьків. Сучасні генетики довели, що пігментація контролюється шістьма різними генами, які взаємодіють між собою по со-домінантною, домінантно-рецессивной і домінантно -негативно схеме.Светло-блакитні очі мають нуль домінантних аллелей.Голубие - одну домінантну аллель.Сініе - дві домінантні аллели. Темно-зелені - три домінантних аллелі.Светло-коричневі - чотири домінантні аллелі.Корічневие - п'ять домінантних аллелей.Каріе - шість домінантних аллелей.Так, якщо очі у обох ваших батьків світло-блакитні, ви ніяк не можете бути володарем карих глаз.Поскольку розрахувати все це досить складно, легше звернутися до онлайн калькуляторам, яких існує велика кількість.
Зверніть увагу
Колір очей міняється з віком через вироблення меланіну. Тому нормально, якщо колір очей міняється у дитини, але якщо у дорослої людини очі різко змінюють колір це привід звернутися до лікаря. Такі зміни можуть бути симптомом деяких очних захворювань - иридоциклита, синдрому Хорнера або пігментної глаукоми.