Як пришити подплечники.

Щоб повністю перетворити модель одягу, іноді досить невеликий деталі. Це можуть бути подплечники - надзвичайно функціональні пристосування. Вони не тільки вирішують декоративні завдання, створюючи елегантний силует. Найчастіше швачці без них просто не обійтися. Пальто, піджаки, жакети та блузи завдяки внутрішній підкладці прекрасно тримають форму і не провисають в області плеча. Перед роботою обов'язково ознайомтесь з різновидами подплечников і підберіть оптимальний варіант.
Вам знадобиться
  • - пара подплечников;
  • - тканина для обтягування (по необхідності);
  • - нитки;
  • - голка.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся з продавцем відділу тканной фурнітури. Слід правильно підібрати подплечники до конкретного поряд за кольором, розміром і товщині. Для верхнього одягу і піджаків вам знадобляться одні вироби, для тонких блузок і рукавів реглан - інші і т.д.
2
Якщо ви вибрали для пошиття одягу прозору або напівпрозору тканину, то обов'язково підберіть подплечники тілесного кольору. Можна самостійно обтягнути їх тонким трикотажем для білизни, або ж обрізком старих капронових колготок.
3
Деталі для полотняних і шовкових жакетів та блейзерів часто обшивають тієї ж тканиною, з яких була виконана одяг. При цьому кроїти подплечники рекомендується по косою.
4
Прикріпіть лівий і правий подплечники до припуску плечової строчки булавками і переконайтеся, що вони правильно розташовані на моделі одягу. Звіртеся з інструкцією до викрійці. По відношенню один до одного підкладки повинні лежати симетрично; їх край слід поєднати з крайкою припуску.
5
Прикладіть підплічники до плечового шву і зробіть ручні стібки, залишивши з обох сторін деталі по парі сантиметрів непрішітимі. Прихоплюйте голкою тільки верхню частину, і тільки на растояния 1,5-2 см від краю проколіть тіло підплічники наскрізь. Якщо ви все зробите правильно, то стібки НЕ будуть помітні на «обличчі» одягу.
6
Зверніть увагу на різницю між звичайними подплечниками і так званими подоткатамі, або подоткатнимі підкладками. Якщо рукава вироби оформлені збірками по окату, то такі деталі допомагають добре зафіксувати форму наряду. Зазвичай використовуються смужки дуже щільного підкладкового матеріалу (їх довжина приблизно 28 см, а ширина - 4)., На яких накладаються складки. В результаті подоткатная підкладка коротшає до 10-11 см.
7
Пришивайте подоткати до проймі рукавів вручну таким чином, щоб одна їх частина щільно прилягала до полички одягу. Друга половина підкладки повинна лежати на спинці вироби. Строчка повинна лягти по припуску шва, що з'єднує рукава з основним виробом. При цьому слід відступити від машинної строчки пару міліметрів.
Зверніть увагу
Більш швидкий спосіб перетворити виріб за допомогою подплечников - НЕ пришити їх, а приклеїти за допомогою клейової стрічки або липучки. Такі деталі можна купити в магазинах тканин і фурнітури. Однак майте на увазі, що клейові подплечники швидко втрачають свої властивості після прання.
Корисна порада
Для зручності роботи вибирайте подплечники зі спеціальними надсічками, за допомогою яких полегшується правильне розміщення деталі на плечі вироби. Поєднайте відповідні мітки з плечовим швом.