Як посадити толстянку.

Толстянка (крассула) володіє сильним біополем, вона накопичує і віддає позитивну енергетику, сприяє гарному настрою. Ця рослина вважається символом грошової удачі, його так і називають: "грошове дерево". Воно впишеться в інтер'єр будь-якої квартири або офісу. Дерево не вимогливо у догляді і легко розмножується.
Вам знадобиться
  • - земля для кактусів або сукулентів;
  • - широкий неглибокий горщик;
  • - керамзит.
Інструкція
1
Купуйте пакет землі для кактусів і сукулентів і змішайте її з піском у пропорції 2: 1. Додайте дрібний керамзит, перліт або просто кульки пінопласту. Купуйте додатково який-небудь дренаж, наприклад, той же керамзит, тільки великий. Підійдуть дрібні осколки від глиняного посуду або битий червона цегла.
2
Оберіть невисокий горщик типу піали. Коренева система у толстянок неглибока, їм не потрібна глибока посуд. Якщо ви хочете посадити держак, візьміть невеликий горщик, щоб швидше розвивалася зелена верхня частина, а не корінці. Коли рослина помітно підросте, пересадити його в широкий горщик. Толстянка, підростаючи, стає масивним і важким деревом, тому їй потрібно грунтовний горщик. Покладіть на дно шар дренажу в 3-4 см, потім засипте грунт.
3
Толстянка легко розмножується живцями і опалим листям. Підсушіть їх перед посадкою на вкорінення протягом одного-двох днів, а потім покладіть на грунт і трохи присипте землею. Чи не заглубляйте рослина занадто сильно в землю і не переливайте. Не потрібно ставити черешки або листя у воду, щоб виростити коріння. Просто помістіть в грунт і злегка зволожите землю. Спочатку грошове дерево потребуватиме опорі, тому призначте поруч опору. Пересаджуйте дорослі рослини кожні два роки. Доросла толстянка росте досить повільно, збільшуючись поступово в довжину і в ширину.
4
Надайте грошовому дереву красиву форму шляхом прищипування. Ця процедура потрібна, щоб вкоротити занадто довгі пагони і викликати їх розгалуження. Акуратно відщипувати листочок, над яким росте гілка, коли на ній виросте 2-3 пари листочків. Крім того, видаляйте все гілочки, які почали формуватися нижче основної гілки.
5
Поливайте толстянку влітку помірно, у міру підсихання грунту. Взимку, в період спокою, зводите полив до мінімуму. Влітку виносьте рослина на свіже повітря. Взимку крассула потребує прохолодному утриманні, оптимальна температурі повітря для неї - 12-14 ° С. Забезпечте яскраве освітлення, толстянка не боїться навіть прямих сонячних променів.