Як почистити заяложену куртку.

Досить швидко на куртках, особливо шкіряних або замшевих, засаливается комір, рукави і область кишень. Від таких забруднень нелегко позбутися, тому професійна хімчистка буде кращим рішенням. Але якщо такий варіант вам не підходить, можна впоратися і самостійно.
Вам знадобиться
  • - засіб для чищення;
  • - гумова щітка для замші;
  • - бензин;
  • - сіль, манка;
  • - нашатир.
Інструкція
1
Купуйте спрей для чищення сильних забруднень, його можна придбати в магазинах шкіряного одягу. Там же купите ворсову щітку з гуми і спеціальний камінь для засмальцьованих місць. Нанесіть спрей, і через кілька хвилин потріть брудні місця щіткою. При сильному забрудненні повторіть процедуру.
2
Використовуйте вертикальний відпарювач. Пройдіться по залисніли ділянкам пемзою або дрібним наждачним папером, щоб підняти ворс, а потім пустіть на них струмінь гарячої пари. Потім знову акуратно розпушіть ворс і знову обдайте пляма парою. Будьте обережні, щоб не деформувати виріб і не допустити усадки. Не тріть дуже старанно, може постраждати ворс. Можна використовувати замість шкурки гумову щітку або жорсткий поролон.
3
Розведіть в чотирьох частинах води одну частину нашатирного спирту. Злегка протріть потрібні місця, уникаючи сильного намокання. Після цього змийте чистою водою і змочіть оцтовим розчином (1 чайна ложка есенції на літр води). Акуратно висушіть куртку на рушник, розправивши всі складки. Проведіть цю процедуру спочатку на невеликій ділянці куртки та оцініть результат.
4
Почистіть залисніли місця розрізаної сирої картоплиною. Після висихання пройдіться жорсткою щіткою. Також, жирову бруд можна добре очистити манкою. Розстеліть річ на підлозі, посипте крупою і потріть круговими рухами. Міняйте манку в міру забруднення. Після обробки струсіть крупу і пройдіться по куртці щіткою.
5
Зволожите засмальцьовані місця на комірі або рукавах і обробіть їх карбонатом амонію. З'явилася, піну змийте через кілька хвилин теплою водою.
6
Змочіть блискучі і засмальцьовані місця чистим бензином (для запальничок), потім насипте тонкий шар дрібної солі і потріть гумовою губкою або жорсткою щіткою. Після обробки сіль струсіть, а по куртці ще раз пройдіться щіткою.
Корисна порада
Перш ніж піддати одяг обробці, обов'язково зробіть пробу на невеликому малопомітній ділянці.