Як зшити в'язану шапку.

Красива саморобна шапка завжди привід для гордості в'язальниці. Головний убір не приховаєш від сторонніх очей, і навколишні відразу помітять всі його переваги і недоліки. Правильно виконати візерунок, зробити всі необхідні прибавки і зменшення - це ще півсправи. У процесі складання виробу дуже важлива якість з'єднувального шва - найменша недбалість, і з любов'ю вив'язати річ стане виглядати кустарно. Спочатку зшийте невеликий зразок трикотажу, і після цього приступайте до основної роботи.
Вам знадобиться
  • - прямі спиці;
  • - пряжа;
  • - циганська голка;
  • - гачок.
Інструкція
1
Зв'яжіть основне полотно в'язаній шапки обраним трикотажним візерунок, після чого закруглите верхівку вироби шляхом рівномірного зменшення петель. Що залишився десяток відкритих петель потрібно міцно затягнути ниткою і випустити її відрізок на виворітну сторону за допомогою гачка. Тепер можна зшивати шапку .
2
Виверніть річ навиворіт і (захоплюючи з'єднуються частини в'язаного полотна) зробити штопальної голкою і ниткою від робочого клубка акуратний шов «вперед голку». Виконуйте його близько до лінії кромки. Цей спосіб зшивання в'язаній шапки самий простий і швидкий, проте з лицьового боку ясно позначиться лінія шва.
3
Спробуйте зшити шапку вертикальним трикотажним швом, який зробить місце з'єднання кромок більш акуратним. Для цього спочатку необхідно ретельно поєднати всі елементи візерунка протилежних сторін полотна. Працювати ви будете з «обличчя» виробу.
4
Починайте робити стібки зверху вниз, обов'язково основної робочої пряжею. Ви повинні абсолютно рівно з'єднати всі петельні стовпчики. Спочатку голку слід ввести рухом на себе, пропустивши її під верхні поперечні нитки між кромочной петлею і подальшої (ця пара розташована на лівій стороні в'язання).
5
Повторіть рух голкою, але вже у зворотному напрямку: тепер вона повинна увійти під верхні протягання між кромкою і є сусідами з нею петлею правого боку роботи.
6
Продовжуйте захоплювати голкою пари поперечних ниток то ліворуч, то праворуч в'язаного полотна. При цьому намагайтеся не затягувати нитки дуже сильно, щоб з'єднувальний шов вийшов досить еластичним.
Зверніть увагу
Якщо головний убір був виконаний дуже тонкою пряжею, то зробити вертикальний шов описаним способом вам буде досить важко. Не обов'язково захоплювати штопальної голкою поперечні нитки між двома петлями. У цьому випадку ви можете використовувати протягання між першою і другою, другої і третьої (а при необхідності - і великим числом) петлями. Лінія з'єднання на тонкому трикотажі не буде виглядати грубої.
Шапки з м'якого, еластичного трикотажу довго не виходять з моди, зігрівають в прохолодну погоду, добре поєднуються з повсякденним і спортивним стилем одягу. Але головна їхня перевага полягає в тому, що пошив трикотажної шапочки не займе багато часу і не зажадає серйозних навичок швачки.
Пошиття трикотажного шапочки своїми руками дозволяє не тільки поповнити гардероб модним головним убором, але і з користю для справи позбутися непотрібних клаптиків тканини або обридлої одягу. Дуже красиві шапки виходять з яскравих футболок, светрів або водолазок - такі шапочки не тільки сприяють тепла, але й надають завершеність образу.

Напівкругла шапка

Найпростішу шапочку з трикотажу можна шити, розкроївши деталі прямо по тканині без виготовлення паперової викрійки. Для цього на складений удвічі лицьовою стороною всередину відріз трикотажу кладуть наявну в гардеробі шапку і обводять її по контуру з урахуванням припусків на шви 0,8-1 см. У разі відсутності шапки-зразка на тканині креслять півсферу, основа якої одно напівобхвату голови, а висота відповідає бажаній висоті майбутньої шапочкі.Для виготовлення одвороту шапки викроюють прямокутник, довжина якого відповідає обхвату голови. Вирізану з тканини напівкруглу основу шапочки прошивають зиґзаґоподібної машинною строчкою по зовнішньому краю, те ж саме роблять з короткими сторонами деталі для одвороту. Після цього відворот вивертають на лицьову сторону і за допомогою кравецьких голок прикріплюють до основної деталі, поєднуючи бокові шви. Трикотажним швом прострочують обидві деталі, обробляють нижній край одвороту, після чого акуратно разутюжіваем всі шви. Низ шапочки вивертають назовні на потрібну висоту і отпаривают праскою. Щоб відворот краще тримався, його можна закріпити двома-трьома непомітними стібками в місцях бічних швів. Готову шапочку прикрашають текстильними квітами, аплікацією, намистинами.

Шапочка з вуаллю

Неймовірно популярна, що знаходиться на піку моди трикотажна шапочка з невеликою вуаллю досить проста у виготовленні, але вимагає акуратної роботи. Для розкрою знадобиться відріз трикотажної тканини, розташований таким чином, щоб майбутня шапка могла тягнутися по поперечної лініі.На тканини, складеної лицьовою стороною всередину, креслять прямокутник зі сторонами 28 і 56 см - така шапочка буде впору більшості людей, обхват голови яких становить від 48 до 63 см. В прямокутник вписують еліпс, сколюють тканину голками і вирізують деталь по контуру. Еліпс прошивають по зовнішньому краю, залишивши невеликий отвір, через який готову деталь вивертають на лицьову сторону.Отверстіе зашивають маленькими стібками, частина деталі, де воно розташовувалося, акуратно заправляють всередину - виходить шапка з подвійного шару тканини формою нагадує прямокутник з округленими краями. З краю шапки роблять відворот шириною 5-7 см.Для того щоб виготовити вуаль, знадобиться спеціальна сітка-вуаль або відріз фатину довжиною 50-52 см і шириною 25 см. Вуаль накладають на шапочку, відступивши від верхівки 10-14 см, після чого вручну пришивають до задньої сторони шапки. Частина сітки повинна знаходитися за відворотом, а її краї - збігатися з бічними швами шапочки. Носити готову шапку можна як з повністю опущеною сіткою, так і з вуаллю, тільки прикриває очі.