Як навчити швидше розмовляти дитини.

Щоб навчити дитини розмовляти, необхідно якомога частіше з ним спілкуватися. Зрозуміло, до цього потрібно підходити грамотно, виходячи з віку малюка. Існують певні методики прискореного розвитку дитячого мовлення.
Інструкція
1
Починайте закладати в дитині мовні навички з двомісячного віку. Саме на цьому етапі лунають перші звуки малюка. Розмовляйте з ним частіше - гуліте і лепечу. У цьому віці він краще і емоційніше реагує саме на лепет, і в ньому зароджується бажання повторити за вами. Тільки будьте в поле зору малюка, щоб він міг бачити ваші губи. Бажано відразу почати пов'язувати в його розумінні мова з моторикою рук. Використовуйте для цього нетлінну "Сороку - білобокого" або "Козу рогату", "Ладушки" та інші развлекалочки.
2
З 6 місяців візьміть за звичку постійно коментувати ваші дії або описувати все, що відбувається навколо. Це робиться для того, щоб малюк вчився проводити паралелі між словами і діями. Вимовляєте фрази, дивлячись дитині в очі, поспішаючи і спокійним голосом.
3
В годик не пускайте все на самоплив! У дитина перейде на мову жестів, і коли він буде вказувати на іграшку, не віддавайте її одразу. Простягаючи її, попросіть сказати "Дай!" Не реагуйте на прохальні жести, змусите дитини заговорити з вами. Потім потроху ускладнюйте фрази, питайте, яку іграшку або предмет він хоче, для чого і т. Д.
4
Будинки та під час прогулянки продовжуйте описувати малюкові все, що бачите. Читайте разом книжки, розглядайте і обговорюйте сюжети картинок. Все це спрямовано на збагачення дитячого пасивного словникового запасу. Це ті слова, які він знає, але поки не вимовляє. Від величини цього запасу слів залежить, наскільки стрімко відбуватиметься подальший процес розвитку дитячого мовлення.
5
Радійте кожному слову, сказаному дитиною, навіть якщо це всього лише спроба слова! Нехай він бачить, що тим самим викликає позитивні емоції. Але жодних викривленої вами слів! Інакше у малюка не буде потреби в правильному вимові. Хваліть, але виправляйте дитини , вимовляючи правильний варіант.
6
Якщо дитина вже вміє вказувати на щось словами - НЕ намагайтеся передбачати його бажання. Нехай він намагається пояснити, що йому потрібно, провокуйте його на діалог.
7
Постійно задавайте маляті питання і самі ж на них відповідайте. Нехай спочатку питання будуть зовсім прості: "Хто це?", "Що це?". Потім трохи ускладніть смислове наповнення: "Що робить?", "Якого кольору?" та ін. Відповіді повинні полягати лише в одному нескладному слові, яке може осилити малюк. Поступово збільшуйте паузу між питанням і відповіддю, щоб у дитини був час відповісти самостійно.
Зверніть увагу
Момент становлення мови - дуже важливий етап у розвитку дитини. Будьте дуже уважні до нього, намагайтеся розібратися в його лепет. Заохочуйте за кожне вимовлене слово, і це стане відмінним стимулом для малюка радувати вас знову.
Людина за своєю суттю є не тільки біологічним, а й соціальною істотою, тому мовна функція дозволяє йому адаптуватися до навколишнього світу, налагодити комунікацію з іншими членами суспільства, швидше і ефективніше розвивати власні навички.

Для того, щоб мовна функція дитини розвивалася динамічно і повноцінно, необхідно допомагати йому в цьому - просто кажучи, потрібно навчити дитину говорити. Процес навчання умовно можна розділити на кілька етапів - і найперший з них починається ще в дитячому віці. Маленька дитина вчиться лепетати, видавати звуки, що віддалено схожі на звуки людської мови, слухати дорослих. У цьому віці необхідно частіше спілкуватися з дитиною, промовляти зрозумілі та знайомі йому слова. Тоді вже у віці одного року дитина буде вміти сам говорити найпростіші слова, пов'язані з повсякденним життям - наприклад, мама, тато, дай, чашка, їсти. Намагайтеся не говорити на так званому «дитячому мові», заснованому переважно на звукоподражании (ням-ням, бух, ав-ав, бі-бі і т.д.). Краще поставте перед собою завдання все слова говорити правильно, щоб дитина запам'ятовував коректне звучання кожного слова. Дворічні діти зазвичай вже знають і вміють застосовувати від двадцяти до ста простих слів. Батьки повинні звертати увагу на якість говоріння і на той темп, в якому зростає кількість використовуваних дитиною слів. Якщо дитина вживає одні букви замість інших або відчуває складності під час проголошення деяких звуків (наприклад, «р», «ш», «с», «ж», «л») - необхідно якомога раніше звернутися до логопеда. Фахівець зможе допомогти малюкові розвинути голосовий апарат і навчитися ним правильно володіти. В деяких випадках такі труднощі є минущими, і самі по собі зникають у міру дорослішання дитини. Але іноді для того, щоб навчити дитину говорити, доводиться вдаватися до сторонньої допомоги. Коли ж починати бити тривогу? Пам'ятайте, що в три роки дитина вже повинен вміти спілкуватися з однолітками з використанням хоча б максимально простих фраз («підемо гуляти», «дай мені відерце», «давай грати машинкою»). Якщо ваша дитина не може цього робити, значить, є сенс відвідати дитячого психолога, так як це свідчить про погано розвинених комунікаційних навичках і в майбутньому може обернутися серйозними психологічними проблемами.