Як виростити китайську троянду.

Китайська троянда - один з видів гібіскуса, чагарнику із сімейства мальвових, що вирощується як кімнатної рослини через пишних, яскраво забарвлених квітів. При достатньому догляді цвітінням гібіскуса можна милуватися з весни до осені. Розмножується китайська троянда насінням або живцями.
Вам знадобиться
  • - живці гібіскуса;
  • - листова земля;
  • - торф'яна земля;
  • - пісок;
  • - перегнійна земля;
  • - дернова земля;
  • - дренаж.
Інструкція
1
Для вирощування гибискуса з живців використовуються молоді пагони довжиною близько десяти сантиметрів з трьома-чотирма листками. Зрізати їх слід в липні-серпні. Якщо у вибраного втечі великі листи, обріжте половину листової пластини. Таким чином держак буде випаровувати менше води.
2
Укореняти живці китайської троянди можна у воді або вологому субстраті. Для вкорінення в воді поставте втечу в непрозору ємність з водою. Втім, помічено, що рослини, укорінення в воді, ростуть набагато гірше тих гибискусов, які були вкорінені в субстраті.
3
Щоб укоренити пагони в субстраті, насипте на дно контейнера шар керамзиту. На нього покладете грунт, що складається з рівної кількості листової, торф'яної землі і промитого піску. Змочіть субстрат, посадите в нього живці та накрийте їх скляними банками. Протягом місяця пагони пустять коріння.
4
Укорінені гібіскуси можна розсадити по горщиках. Для цього змішайте грунт з однієї частини піску, такої ж кількості перегнійної землі, трьох частин листової землі і чотирьох частин дернової землі. Горщики для молодих рослин повинні бути діаметром не більше дев'яти сантиметрів.
5
Китайської троянді підійде добре освітлений підвіконня, але від сильних сонячних променів її слід захищати. Температура в приміщенні, де знаходиться рослина, не повинна падати нижче дванадцяти градусів. Для підтримки вологості повітря китайську троянду потрібно обприскувати теплою водою.
6
Навесні пересадите рослина в горщик більшого діаметру і обріжте гілки на третину довжини.
7
Поливати китайську троянду слід регулярно, по мірі висихання землі. При різкій зміні режиму поливу, освітлення або вологості рослина може скинути листя або бутони.
8
До п'ятирічного віку гібіскуси пересаджують щороку, збільшуючи діаметр горщика. Пересаджувати цю рослину найкраще в квітні. Більш дорослі китайські троянди пересаджують раз в три-чотири роки.