Помідори черрі: Як виростити самостійно.

Мініатюрні томати черрі були виведені в 1973 році в процесі роботи над уповільненням дозрівання помідорів в жаркому кліматі. Томати з групи сортів черрі відрізняються більш солодким смаком і деякої декоративністю, вони добре виглядають в салатах і консервах. Ці овочі можна вирощувати як у відкритому грунті і теплицях, так і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - люмінесцентна лампа;
  • - «Епін-екстра»;
  • - марганцівка;
  • - пісок ;
  • - перегнійна земля;
  • - дернова земля;
  • - комплексне добриво.
Інструкція
1
Для вирощування в домашніх умовах найкраще підійдуть низькорослі, детермінантні сорти. Розміри їх кореневої системи дозволять рослині відчувати себе цілком комфортно у вазоні або горщику. Підготовку насіння слід починати в середині або наприкінці березня. Перед посівом корисно знезаразити насіння, помістивши їх на п'ятнадцять хвилин в міцний розчин марганцівки. Промийте оброблене насіння проточною водою і обсушити.
2
Приготуйте розчин з чотирьох крапель «Епін-екстра» і ста мілілітрів води. Витримайте насіння в цій рідині протягом вісімнадцяти годин.
3
Для вирощування розсади черрі підійде грунтова суміш з однакової кількості піску, перегнійної і дернової землі. Насипте цю суміш у відповідний контейнер шаром п'ять-шість сантиметрів.
4
Полийте грунт і зробіть у ній борозенки на відстані близько двох з половиною сантиметрів один від одного. Посійте насіння в ці борозенки на глибину півтора сантиметра.
5
Прикрийте контейнер з насінням плівкою і поставте в тепле приміщення з температурою повітря не нижче двадцяти градусів.
6
Як тільки насіння проросте, переставте контейнер на підвіконня. Щоб рослини не витягувалися в умовах короткого світлового дня, їм буде потрібно додаткове підсвічування. Зазвичай для цього використовують люмінесцентну лампу. Поливайте розсаду в міру висихання землі.
7
Після появи у сіянців двох-трьох справжніх листочків, їх можна пікірувати в окремі горщики, якщо ви збираєтеся пересадити помідори у відкритий грунт. Якщо помідори будуть рости у вашій квартирі, відразу пікірують їх у великі горщики. Для цього добре полийте сіянці перед тим, як витягувати їх із землі.
8
Змішайте грунт з однієї частини перегною, однієї частини піску і восьми частин пропареної городньої землі. Висадіть в цю суміш сіянці, пріщіпнув коріння на третину довжини. Рослини слід заглиблювати в грунт по сім'ядольні листя.
9
Через тиждень після пересадки рослини потрібно підживити розчином комбінованого добрива. Добриво «Стимул», розведене з розрахунку двадцять гам на десять літрів води цілком підходить для цієї мети. Підгодовувати помідори слід раз на десять днів.
10
Поливати помідори слід два рази на тиждень, але рясно і теплою водою. Робіть це в першій половині дня. Через дві години після поливу подрихліте грунт і провітріть кімнату, де знаходяться рослини.
11
Низькорослі помідори вирощують в два-три стебла. Для цього залиште основне стебло і пару пасинків. Решта пасинки слід видаляти, щоб не отримати занадто загущений кущ.
12
Для отримання врожаю з помідор, вирощуваних у кімнатних умовах, слід застосовувати штучне запилення. Для цього під час цвітіння раз в три-чотири дні рослини слід злегка постукати по стеблу так, щоб пилок з верхніх квіток потрапила на нижні. Після запилення помідори слід полити.
Корисна порада
Якщо ви хочете отримати насіння, вибирайте для цієї мети найперший великий помідор.