Як розсадити грошове дерево.

Грошове дерево - суккулент з сімейства толстянкових. У кімнатних умовах найчастіше вирощують толстянку деревоподібну. Вважається, що ця рослина, розташоване в квартирі за правилами фен-шуй, може залучити в будинок фінансове благополуччя. Розмножується толстянка живцями і насінням.
Вам знадобиться
  • - листя толстянки;
  • - листова земля;
  • - дернова земля;
  • - дренаж;
  • - деревне вугілля;
  • - пісок.
Інструкція
1
Розмножувати толстянку найкраще навесні або влітку. Найбільш простий спосіб отримати багато нових рослин полягає у вирощуванні їх з листових живців. Щоб це зробити, відламайте кілька листочків і підсушіть їх протягом півдоби.
2
Підготуйте широкий неглибокий контейнер з дренажними отворами. На його дно насипте дренаж, змішаний з деревним вугіллям шаром півтора-два сантиметри. Поверх дренажу покладіть злегка зволожений грунт, що складається з однакового обсягу листової, дернової землі та піску.
3
Застроміть листя толстянки в ґрунтову суміш тією стороною, якій вони кріпилися до стебла. Листя має бути занурені в грунт не глибше, ніж на півсантиметра. Кілька листочків можете просто розкласти по поверхні грунту.
4
Поставте контейнер з листям в світле місце. Раз на тиждень грунт в ньому потрібно зволожувати. Протягом місяця або півтора місяців листові живці укореняться.
5
Молоді рослини, що виросли з вкорінених живців, слід розсадити по окремих горщиках, коли вони досягнуть висоти три-чотири сантиметри. Для цього можете використовувати будь стійкі ємності невеликого розміру з дренажним отвором. Вниз насипте шар керамзиту, а ґрунтову суміш можете використовувати таку ж, як та, в якій проростали живці.
6
Пересаджувати толстянку слід раз на два роки в більший за діаметром стійкий горщик. Дуже велику ємність для посадки використовувати не рекомендується, оскільки в ній буде застоюватися вода, що шкідливо для цієї рослини.
7
Найбільш привабливо виглядає толстянка, сформована в один стовбур з пишною кроною. Іноді, якщо рослина вирощена з укоріненого розгалуженого втечі, цей ствол може поділятися біля основи на кілька гілок. Така рослина можна обережно поділити і розсадити по окремих горщиках. Для цього вийміть толстянку з горщика і розріжте так, щоб у кожного отриманого рослини залишилося, приблизно, порівну коріння.
8
Підсушіть місце зрізу на повітрі протягом доби, припудріть його деревним вугіллям і розсадите рослини по окремих горщиках. Два тижні потому толстянку можна перший раз полити.