Як написати лист подяки вчителю.

Незадовго до моменту закінчення школи батьки випускників починають ламати голову, як подякувати вчителів. Подячний лист в цій ситуації - справа не останнє. У даному випадку воно може бути і неофіційним, але все ж повинно містити деякі ознаки ділового листа.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка;
  • - комп'ютер;
  • - принтер;
  • - папка адреси або конверт.
Інструкція
1
Подумайте, за що саме ви вдячні вчителю. Подячний лист зазвичай буває досить коротким, тому формулювання повинні бути точними. Можна написати подяку за те, що вашим дітям дали прекрасну освіту, за їхнє відмінне виховання і навіть просто за добре і чуйне до них ставлення. Це залежить від ситуації. Наприклад, якщо ваша дитина зайняв призове місце на олімпіаді чи конкурсі і ви хочете подякувати йому педагога саме за це, зробіть акцент на його професійних якостях і знанні предмета. При підготовці до випускного відзначте все хороше, що отримали ваші діти в школі завдяки цьому вчителю. У цьому випадку можна не обмежуватися офіційними фразами.
2
Напишіть "шапку". Оскільки це все-таки варіант ділового листа, у верхній частині повинно бути зазначено, кому ви направляєте документ. Якщо ви збираєтеся послати лист поштою, в тексті листа прізвище адресата можна і не вказувати, це все одно буде написано на конверті.
3
Почніть лист з шанобливого звернення. До вчителю найкраще звернутися зі словом "шановний" і назвати його по імені та по батькові. Звернення вирівняйте по середині аркуша. Відступите кілька сантиметрів вниз і напишіть власне текст, почавши його з нового рядка.
4
Текст повинен містити не більше 2-3 абзаців. На початку першої частина вкажіть, хто саме висловлює подяку. Наприклад, "ми, батьки учнів 11-Б класу, щиро дякуємо Вам ..."
5
У другому абзаці можна вказати позитивні якості самого вчителя. Це високий професіоналізм, відмінне знання предмета, чуйне та уважне ставлення до учнів і т. Д. Постарайтеся вибрати якості, дійсно гідні того, щоб їх відзначили. Текст можна доповнити невеликим віршем. Якщо серед вас немає поетів, здатних написати красиве і грамотне чотиривірш, знайдіть відповідний уривок у хрестоматії або в Інтернеті. Доречно закінчити таке лист побажаннями.
6
Текст листа краще набрати на комп'ютері і роздрукувати. Підписи необхідно поставити вручну, в даному випадку розшифровка не обов'язкова.
7
Подумайте, як ви вручите подячний лист . Його можна надіслати поштою. Але зазвичай це робиться на випускному, в урочистій обстановці. Тому краще роздрукувати текст на щільному папері і вкласти його в папку для адреси. У магазинах товарів для офісу досить великий вибір папок, завжди можна вибрати що-небудь за смаком.
Корисна порада
Подяка вчителю можна написати і в газету. У цьому випадку ніякої "шапки", звичайно, не потрібно. Форма такого листа залежить від можливостей друкованого видання. Почати його можна з ввічливого поводження, як і звичайне лист подяки. Але можна і обмежитися фразою "Висловлюємо подяку такому-то вчителю за уважне ставлення до дітей" і поставити загальну підпис.