Як провести моніторинг цін.

В умовах постійної ринкової динаміки моніторинг цін може стати одним з найважливіших завдань для торгової компанії. Цінові дослідження різного характеру допоможуть зберігати конкурентоспроможну позицію, управляти купівельним попитом і збільшувати рентабельність товарів.
Вам знадобиться
  • - файл або програма для аналізу;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Створіть спеціальний файл або електронну програму для локального використання, які будуть служити вам шаблоном для моніторинг а цін. Даний ресурс повинен включати в себе список основних товарних позицій і послуг вашої компанії, перелік конкурентів і пропонованих ними товарів. Створіть зручні таблиці для порівняльного аналізу цін, які дозволять вам відстежувати динаміку вартості на аналогічні товари.
2
Виділіть коло основних конкурентів вашої компанії, діяльність яких безпосередньо впливає на вашу цін овую політику. Розбийте їх на кілька смислових груп. Наприклад, ближні конкуренти, цін и яких вам необхідно відстежувати постійно, і далекі конкуренти, роботу яких ви будете контролювати менш інтенсивно.
3
Визначте методи відстеження цін по основних позиціях або компаніям. Ви можете підписатися на постійну електронну розсилку прайс-листів, яка дозволить вам бути в курсі найменших змін. На жаль, подібний метод прийнятний далеко не для всіх компаній. У більшості випадків вам доведеться відстежувати цін и в індивідуальному порядку, наприклад, відвідуючи корпоративний сайт або місця продажу.
4
При моніторинг е цін не забувайте про додаткові умови, які можуть вплинути на остаточну вартість товару. Так, офіційний прайс-лист компанії допоможе увазі істотні знижки. Обов'язково враховуйте дані умови, оскільки в підсумку цін овой рівень на певні товари інших фірм може виявитися значно нижче.
5
Складіть графіки зміни цін по найближчим конкурентам. Проаналізуйте динаміку і розгляд основні фактори, що впливають на зростання або зниження вартості. Під час аналізу цін спробуйте також виділити передбачувану торгову на цін ку. Наприклад, офіційний дилер великого заводу завжди зможе запропонувати більш низьку цін у, ніж оптовий продавець. Враховуйте подібні фактори.
Зверніть увагу
Будьте обережні з конкурентною розвідкою. Незважаючи на те, що в деяких випадках це єдиний спосіб отримати інформацію про цінову політику іншої компанії, намагайтеся працювати в рамках законодавства.
Корисна порада
При моніторингу цін не забувайте аналізувати зміну вартості сировини або вихідних продуктів в масштабах країни чи світу. Наприклад, якщо ви займаєтеся шинами, відстежуйте ринок гуми та каучуку. Різкі цінові коливання на сировину обов'язково позначаться і на вартості готової продукції.