Як врятувати толстянку. Як пересадити толстянку.

Толстянка, яку іноді називають грошовим деревом, в природних умовах зустрічається, найчастіше, в Африці і на Мадагаскарі. Як все сукуленти, ця рослина добре адаптовано до сухого клімату і основні проблеми, що виникають при вирощуванні толстянки в домашніх умовах, пов'язані з перезволоженням ґрунту і недоліком світла.
Вам знадобиться
  • - деревне вугілля;
  • - марганцівка;
  • - дренаж;
  • - пісок;
  • - листова земля;
  • - дернова земля.
Інструкція
1
Якщо у толстянки, що росте на вашому вікні, з'явилися плями на стовбурі, а листя стали м'якими і зморщилися, найімовірніше у рослини почали підгнивати коріння через надмірної вологості землі. Перестаньте поливати рослину і, якщо воно притените, переставте його в більш освітлене місце. Краще всього розміщувати толстянку у вікон, що виходять на південь або південний схід.
2
Якщо припинення поливу ніяк не вплинуло на рослину, можна спробувати пересадити толстянку . Для цього вийміть рослина з горщика і огляньте кореневу систему. Ображати все підгнилі корені, обсушити зрізи на повітрі і присипте їх товченим деревним вугіллям. Ображати засохлі і підгнилі пагони.
3
Підготуйте новий горщик для рослини. Можете використовувати для пересадки старий, попередньо відмивання його і обробивши міцним розчином марганцівки. На дно горщика насипте шар керамзиту або будь-якого дренажу товщиною не менше двох сантиметрів. Зверху покладіть шар ґрунтової суміші для сукулентів або грунту, складеного з рівних частин піску, листової і дернової землі. У грунт додайте деревне вугілля.
4
Висадите обрізану толстянку в новий горщик і поставте її на освітлене вікно.
5
Якщо виявилося, що у рослини згнили всі корені, можна зрізати і укоренити залишилися пагони. Для цього відокремте найбільш здорові гілочки і підсушіть зрізи на повітрі протягом декількох годин.
6
вкоренилися гілочки толстянки можна, помістивши їх у воду, налиту в непрозорий контейнер. Можна проростити живці у вологому грунті, що складається з однакової кількості промитого річкового піску і листової землі.
7
Якщо у вашій толстянки почали опадати листя, а стовбур сильно витягнувся і став тонким, рослині не вистачає світла. Поставте горщик в більш освітлене місце. Якщо це неможливо, використовуйте для додаткового підсвічування люмінесцентну лампу. Для формування більш пишною крони пріщіпніте кінчики молодих пагонів.
8
Для того щоб толстянка росла рівномірно, не перевешіваясь на одну сторону, час від часу повертайте горщик з рослиною.