Як виховувати однорічної дитини.

Девіз однорічного малюка - «хочу все знати», а також побачити, помацати і спробувати на смак. Дитина розвивається семимильними кроками, він не тільки вчиться ходити і говорити, а й активно пізнає навколишній світ.
Інструкція
1
Перші роки життя дуже важливі для розвитку маленького непосиди, тому приділіть більше часу для занять з малюком. Малюйте разом, ліпіть з пластиліну - це розвиває дрібну моторику, фантазію і творче мислення дитини . Купуйте малюкові розвиваючі іграшки: кубики, пірамідку, конструктор і пазли з великими деталями.
2
Проводьте всі заняття у вигляді веселої гри. Однорічний малюк ще не може надовго зосередитися на якому - то одному занятті, що не примушуйте його, переведіть увагу дитини на інший корисний вид діяльності. Відволікання уваги добре працює і у випадках з капризами, візьміть цю тактику собі на озброєння, вже краще відволікти маленького капризулю, ніж кричати і сердитися на нього.
3
Навчіть малюка основам ввічливого спілкування. Грайте з ним в сюжетні ігри. Змоделюйте кілька ситуацій: «Гуляє зайчик по лісу, і бачить їжачка, що потрібно сказати їжакові при зустрічі?», «Прийшов ведмедик в гості до лисичку, вона пригостила його чаєм з малиною, чи треба подякувати лисичку за частування і гостинність?». За допомогою іграшок розіграйте багато різних повчальних історій, адже завдяки таким іграм дитина пізнає навколишній світ і вчиться робити висновки.
4
Читайте крихті добрі і хороші вірші і казки, де зло покаране, а добро завжди перемагає. Тільки вибирайте прості і короткі історії, маляті в такому віці ще важко сприймати довгі і складні твори. Пояснюйте дитині, що скупитися погано, набагато веселіше і цікавіше поділитися з другом іграшками і грати разом в одну загальну гру.
5
На прогулянці дозвольте малюкові поторкати квіти і травичку, покопатися в піску в своє задоволення і навіть погладити сусідську кішку. Не намагайтеся захистити дитини від «усіх радощів життя», нехай він під вашим чуйним керівництвом розвивається і пізнає навколишній світ у всіх його проявах.