Як виростити женьшень.

Женьшень - трав'яниста багаторічна рослина, широко використовується в народній медицині. В природі женьшень стає придатним для використання тільки до 20 років. За рахунок добрив та догляду, женьшень, вирощений в саду або будинку, стає придатним до використання через 6-7 років. Щоб виростити женьшень самостійно, потрібно врахувати певні агротехнічні умови.
Інструкція
1
Підготуйте землю для розсади або насіння. В неї можуть входити листової і гнойовий перегній (4-5-річної давності), лісова земля, біогумус, крупнозернистий пісок, торф, зола, перегнилі тирса, яєчна шкаралупа. Використовуючи перераховані інгредієнти, за 2-3 місяці до посадки підготуйте грядку висотою близько 40 см і шириною близько 90 см. Грядка повинна бути розташована зі сходу на захід. Якщо ви будете вирощувати рослину будинки, підготуйте землю потрібного складу і засипте в горщик.
2
Побудуйте над грядкою навіс. Для нього потрібно сколотити каркас з брусків і прибити дощечки шириною близько 8 см, залишаючи просвіти по 2-3 см. Цей щит встановіть під нахилом з південного боку, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на розсаду. Якщо женьшень зростатиме на вікні, ставте горщик на будь-яку сторону, крім південної. Пам'ятайте, що під прямим сонячним світлом женьшень гине. Перед посадкою грунт на грядці або в горщику потрібно обробити окропом.
3
Придбайте розсаду або насіння женьшеню. Зверніть увагу на те, як зберігалися насіння - вони повинні знаходитися у вологому середовищі, інакше не зійдуть. Але якщо ви хочете швидше отримати готове до використання рослина, краще садити трьох-чотирирічну розсаду. Насіння садять під зиму, до морозів, на глибину близько 10 см і сходи вони дають тільки через 20-22 місяці! Поливайте розсаду в міру необхідності, не допускаючи сильного пересихання.
4
Підготуйте рослини до зимівлі. Восени, коли женьшень відімре, його потрібно зрізати на рівні землі. Робити це потрібно і якщо рослина росте на грядці, і якщо воно посаджено в квітковий горщик. У разі якщо женьшень росте будинку, його потрібно винести на балкон, в льох або поставити в холодильник, інакше коріння рослини згниють. В лютому його можна буде принести назад в квартиру.
5
Женьшень збільшує стійкість людини до несприятливих впливів високих температур, інтоксикації, опроміненню. Він застосовується при цукровому діабеті, неврастенії, імпотенції, захворюваннях серця, променевої хвороби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rANWffqvUak