Як зв'язати шапку-ковпак.

Шапка- ковпак стала модним предметом як жіночого, так і чоловічого гардероба. Цей кумедний головний убір додасть невимушеності і яскравості вашому образу, тим більше, що зв'язати його можна як за допомогою гачка, так і на спицях.
Вам знадобиться
  • - 250 г напіввовняної пряжі;
  • - гачок або панчішні спиці № 3.
Інструкція
1
Для в'язання шапки- ковпак а виберіть напівшерстяну пряжу. Якщо це ваш перший досвід, то скористайтеся товстої пряжею, так як в'язати з неї простіше і швидше ніж з тонкої нитки.
2
Зв'яжіть ланцюжок з п'яти повітряних петель. Замкніть їх в коло і в'яжіть по колу звичайними стовпчиками без накиду. У кожному ряду робіть прибавки наступним чином: в першому ряду пров'яжіть в кожну петлю по два стовпчики, у другому ряду в'яжіть по два стовпчики, а в третьому робіть прибавку в кожному третьому ряду.
3
Щойно коло досягне десяти сантиметрів у діаметрі, продовжуйте робити невеликі прибавки з урахуванням форми голови, в підсумку, у вас повинна вийти кругла шапочка. Тепер в'яжіть по колу без надбавок до необхідної довжини. Закріпіть останню петлю, а хвостик нитки сховайте в попередніх петлях.
4
Край шапки обв'яжіть «рачьім кроком». Якщо ви хочете, щоб у шапки була гостра верхівка, то на початку в'язання слід скоротити кількість додаються петель.
5
Другий спосіб в'язання шапки ковпак а - за допомогою спиць. Перш ніж приступати до в'язання, зв'яжіть зразок 10х10 сантиметрів, виміряйте обхват голови і розрахуйте кількість петель в одному сантиметрі. Потім помножте мірку обхвату голови на кількість петель в одному сантиметрі. Вийде число петель для набору.
6
На спиці наберіть петлі, згідно вашими розрахунками. Пров'яжіть гумкою 1х1, розподіляючи їх на чотири спиці. Замкніть в'язання в коло і в'яжіть гумку від трьох до п'яти сантиметрів. Далі в'яжіть по колу лицьової гладдю без убавок і збільшень десять-п'ятнадцять сантиметрів, залежно від довжини шапки.
7
Далі в'яжіть, збавляючи по одній петлі на кожній спиці в кожному другому ряду. Коли на спицях залишиться десять петель, закрийте в'язання і стягніть ниткою.
Корисна порада
Шапку прикрасьте яскравим помпоном або пензликом.