Як відчистити пригоріла каструлю.

Буває так, що в процесі приготування їжі господиня відволікається на телефонний дзвінок, цікаву телепрограму або інші домашні справи, внаслідок чого пригорає їжа, а на каструлі залишається неприємний нагар. Не варто впадати у відчай, якщо це сталося з вашою посудом: повернути їй блиск і чистоту нескладно.
Вам знадобиться
  • - сода харчова;
  • - сіль;
  • - активоване вугілля;
  • - засіб для миття посуду.
Інструкція
1
Очистити кухонне начиння можна за допомогою солі. Насипте в каструлю шар крупної солі так, щоб вона покривала дно. Через 2-3 години вимийте посуд за допомогою жорсткої губки. Якщо сліди від пригоріла їжі не тільки на дні, а й на стінках каструлі, то вам підійде соляний розчин. Налийте в каструлю воду і додайте кілька ложок солі, щоб вийшов сильний соляний розчин. Прокип'ятіть розчин протягом 30-40 хвилин, після чого ретельно вимийте каструлю .
2
Позбутися пригорілі залишків їжі допоможе і харчова сода. Якщо забруднення невеликі, то соду можна використовувати як абразивний засіб. Насипте її на губку і відтирати забруднені місця. Дієвіший спосіб - це кип'ятіння в содовому розчині. Налийте в каструлю води і додайте соди з розрахунку 2 ст.л. на літр води. Кип'ятіть, цей розчин протягом 40-60 хвилин. Якщо ви хочете очистити посуд не тільки зсередини, але і зовні, то налийте содовий розчин у велику металеву ємність, в неї помістіть підгорілу каструлю і кип'ятіть, поки вона не посвітлішає.
3
Сліди від пригорілого молока допоможе усунути активоване вугілля. Растолчіте 8-10 таблеток вугілля, отриманий порошок насипте в каструлю і залийте водою. Через 15-20 хвилин вимийте посуд звичайним способом.
4
Слабкі забруднення можна видалити засобом для миття посуду. Залийте каструлю окропом і додайте декілька крапель. Через годину спробуйте видалити залишки їжі губкою. Якщо очистити посуд не виходить, то прокип'ятіть в ній воду.
Зверніть увагу
Не використовуйте грубі щітки та абразивні засоби для очищення емальованого посуду, інакше можна пошкодити шар емалі. З цієї ж причини не ставте гарячу каструлю під холодну воду.
Корисна порада
Емальований посуд добре вбирає різні запахи. Щоб запах гару не вбереться, накрийте підгорілу каструлю мокрим рушником на 20-30 хвилин.