Як побудувати стовп для забору.

Паркан - важливий елемент огорожі. При його будівництві, необхідно визначити які у нього будуть опори. Від цього залежить його надійність і довголіття. Стовпи можуть бути дерев'яними, металевими або бетонними. Зробивши вибір, приступайте до роботи.
Вам знадобиться
  • - стовпи;
  • - шнур;
  • - кілочки;
  • - пила;
  • - бур;
  • - гравій;
  • - бітум;
  • - клини.
Інструкція
1
Установку стовпів для забору починайте з розмітки огороджувальних території. Зробіть це за допомогою шнура. Правильно розрахуйте кількість стовпчиків, поперечок і полотен.
2
Забийте кілочки в місцях установки стовпів. Ще раз перевірте правильність наміченої лінії. Кілочки повинні стояти строго на крок розмітки. Кривий паркан не буде міцним.
3
Намітьте висоту стовпа. Вона повинна бути вище самого забору на кілька сантиметрів. Враховуючи підземну частину, відпиляйте зайве.
4
Визначте місце для воріт або хвіртки. За допомогою спеціального бура зробіть отвори в грунті для стовпів. При висоті стовпа 1,2 м - виройте яму глибиною 45 см. Для більш високих стовпів - 60 см. Лунку зробіть ширше діаметра стовпа. Отвір має бути нижче глибини промерзання.
5
Додатково зніміть шар грунту (15 см). Засипте підставу гравієм. Грунтові води будуть йти вниз, не надаючи негативного впливу на підставу стовпа. Подушка з гравію виконує функцію дренажу.
6
Якщо у вашої забору будуть дерев'яні стовпи, то нижню частину обробіть бітумом. Він захистить деревину від гниття. Стовпи з металу та залізобетонні теж покрийте бітумом.
7
Далі встановіть стовпи в отвори. Глибина занурення стовпа - 1/3 його довжини. Закріпіть перший і останній стовпи. Вони повинні бути міцно зафіксовані в землі і мати строго вертикальне положення.
8
В яму навколо стовпа насипте гравій і утрамбуйте його. Кельмою викладіть розчин навколо стовпа. У підстави сформуйте конус, щоб стікала дощова вода.
9
За натягнутому шнуру виставите проміжні стовпи, використовуючи дерев'яні клини. Вставляйте їх між стовпом і краєм отвору.
10
Перевірте установку стовпів по висоті. При необхідності опустіть їх, поглибивши яму, або підсипте грунт.
Корисна порада
Вертикальність установлених стовпів перевіряйте спиртовим рівнем.