Як лікувати вертячкі у голубів. lekarstva dlya golubey.

вертячкі (хворобою Ньюкасла) домашні голуби заражаються від диких, міських. Багато голубівники в таких випадках просто позбавляються від хворих птахів і проводять вакцинацію всіх інших. Однак на ранніх стадіях цю хворобу вилікувати можна.
Інструкція
1
Зверніть увагу на поведінку голуба. Якщо він: - неприродно вивертає голову; - паморочиться на одному місці; - ніяк не може потрапити дзьобом по корму; - стоїть чи ходить, похитуючись, або навіть завалюється на бік; - під час польоту врізається в перешкоди, то це означає, що, можливо, він хворий на хворобу Ньюкасла, при якій відбувається ураження головного мозку і ЦНС. Однак для того, щоб упевнитися в цьому, зберіть трохи голубиного калу і віднесіть у ветеринарну клініку для аналізів (ПЛР). Ці симптоми можуть бути характерні і для інших хвороб. Наприклад, для орнітоз або сальмонельозу.
2
Голуби хворіють вертячкі в основному восени і взимку, так як саме в цей час року вони особливо уразливі для інфекцій через ослаблення організму. Смертність від цієї хвороби дуже висока - до 70-80%, але при своєчасному і правильному лікуванні птаха можна врятувати. Зверніться до ветеринара за рекомендаціями і строго виконуйте курс призначень.
3
Імуностимулятори (фоспренил, іммунофан) дають хворому голубу по 0,1-0,3 мл раз на добу протягом 20 днів. Ці препарати можна колоти в грудку, або поїти ними голуба. Одночасно два і більше імуностимуляторів давати не слід, краще збільшити термін прийому якогось одного з них.
4
Купіть в звичайній аптеці пірацетам і давайте голубу один раз на день по? капсули. Ці ліки надає благотворну дію на ЦНС і покращує мозковий кровообіг. Так як цей препарат майже не має побічних ефектів, давати його можна протягом тривалого часу. Відкрийте капсулу пирацетама, висипте її вміст на чистий аркуш паперу, розведіть? частина в 1 мл води і дайте голубу випити цей розчин за допомогою шприца. Якщо голуб відмовляється це пити, закатати дозу ліків в шматочок хлібної м'якушки і погодуйте птицю.
5
Купуйте і спеціальні вітаміни для голубів (Катозал, вітасол). Курс вітамінів зазвичай триває протягом 14 днів, але в деяких випадках його можна продовжити аж до зникнення симптомів хвороби.
6
Щоб у голуба не виникло від такої кількості ліків проблем з ШКТ і печінкою, додавайте йому в корм дрібно розкришений карсил або лінекс. Під час всього курсу лікування допомагайте птаху їсти і пити: не давайте їй твердої їжі, поїть за допомогою шприца або піпетки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CGjOX5FLjgU