Як святкувати

Різдво - одне з головних християнських свят, яке православні відзначають 7 січня. Незважаючи на те, що багато старовинні традиції загублені, останнім часом все більша кількість людей прагне зустріти це свято за всіма правилами. Так як же правильно відзначати Різдво Христове?
Вам знадобиться
  • - віра
Інструкція
1
Пам'ятайте, Різдво - свято для віруючих людей. Якщо ви відносите себе до їх числа, дотримуйте сорокаденний різдвяний піст перед святкуванням Різдва Христового. Він покликаний підготувати душу людини до радісної події, очистити її від накопичилася скверни. Завершальний день поста - переддень Різдва, святвечір. В цей день всім віруючі постять вони до появи першої зірки, а після цього їдять кутю (сочиво). Само слово «святвечір» походить від назви цієї ритуальної їжі.
2
Відвідайте святкову літургію в храмі. Для православного християнина це є смисловим центром Різдва. Однак в останні роки в деяких єпархіях архієрейське богослужіння транслюється по телебаченню і радіо. Тому, якщо у вас немає можливості особисто бути присутнім при богослужінні - подивіться трансляцію. Це дасть вам сили зберегти мир і благовоління в душі.
3
Нарядите ялина - головний символ свята. Різдвяне дерево за традицією прикрашають фруктами, квітами і різними фігурками. Обов'язковою для Різдва є вручення подарунків дорогим і близьким людям.
4
Чи не пробуйте зазирнути в майбутнє, незважаючи на те, що святочна тиждень - традиційно вважалася і вважається кращим часом для ворожінь. Православна церква строго засуджує подібні розваги, т.к. даний звичай прийшов до нас з язичництва і, на думку церкви, тягне за собою прокляття ворожбитів.
5
Проведіть це світле свято у колі сім'ї і близьких людей. Різдво Христове повинне приносити тільки теплі, позитивні емоції. Тому не варто ні з ким сваритися, засмучуватися через дрібниці і сумувати.
6
Не захоплюйтеся спиртними напоями.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що головне у святкування Різдва - це думки про Бога. Адже 7 січня - день народження Ісуса Христа.
Корисна порада
За традицією, головним блюдом Різдва є кутя - пшенична або рисова каша з медом, маком та родзинками, та узвар - компот із сухофруктів. Всього на столі в святвечір має бути 12 пісних страв. А на саме Різдво Христове (7 січня) готують велику сімейну вечерю, на якому вже можна покуштувати різні м'ясні закуски.