Як включити захист від вірусів.

Комп'ютер, що не захищений антивірусною програмою і брандмауером, дуже вразливий для хакерських атак. Для надійного захисту від вірусів і троянських програм необхідно не тільки встановити відповідне програмне забезпечення, а й правильно його налаштувати.
Інструкція
1
Насамперед, перевірте, чи включений брандмауер (фаєрвол). Для цього відкрийте: «Пуск - Панель управління - Брандмауер Windows». Якщо брандмауер відключений, виберіть пункт «Включити». Пам'ятайте про те, що вбудований брандмауер Windows недостатньо надійний, тому правильніше буде встановити фаєрвол від стороннього виробника.
2
В операційній системі Windows немає власної вбудованої антивірусної програми, тому її слід встановити. Найбільш популярними є такі антивірусники, як Dr. Web, Avira, Антивірус Касперського, Panda, ESET NOD32. Завантажити ці програми можна на сайтах виробників.
3
Найбільш зручними для користувача є програми, що поєднують функції антівірусника і брандмауера - наприклад, Dr.Web Security Space або Kaspersky Internet Security. Виберіть першу, якщо хочете спокійно працювати, не думаючи про настройках і не відволікаючись на різні нагадування антивірусної програми з незначних приводів. Друга більше підійде тим, хто віддає перевагу все налаштовувати сам.
4
Для роботи більшості антивірусних програм потрібні ліцензійні ключі, ви можете придбати їх на сайтах виробників. Доступні і безкоштовні демонстраційні версії, що дозволяють перевірити ефективність антивірусної програми і зручність її використання.
5
Встановивши антивірусну програму, обов'язково налаштуйте автоматичне оновлення антивірусних баз. У цьому випадку ваш комп'ютер буде захищений найбільш повно. Пам'ятайте про те, що на комп'ютері не можна одночасно встановлювати дві антивірусні програми - наприклад, Dr.Web і антивірус Касперського.
6
Навіть встановлений антивірус з щодня оновлюваними базами не гарантує стовідсоткового захисту від вірусів і троянських програм. Тому час від часу перевіряйте комп'ютер додатковими утилітами - наприклад, програмою AnVir Task Manager. Вона дозволяє бачити всі запущені в системі процеси, легко знаходити файли працюючих програм і ключі їх автозапуску, з її допомогою ви зможете відслідковувати поточні інтернет-з'єднання.
7
Як би добре не був захищений ваш комп'ютер, завжди залишається можливість втратити конфіденційні дані. Тому не зберігайте важливі дані у відкритому вигляді, краще запакуйте їх в архів і встановіть на нього пароль. Чи не зберігайте в браузерах паролі від ваших акаунтів, вводите їх з клавіатури.
8
Не користуйтесь для покупок в інтернеті банківськими картами з великими сумами на них, заведіть для цієї мети окрему карту або використовуйте віртуальну. Не завантажуйте і не запускайте підозрілі файли, не проходьте по посиланнях в листах від незнайомих вам людей. Дотримання цих простих заходів безпеки допоможе вам не менше, ніж установка найкращою антивірусної програми.