Як закріплювати нитку при вишиванні хрестом.

Якість вишивання хрестом визначається не тільки рівністю прокладених хрестів, але й зовнішнім виглядом виворітного боку роботи, відсутністю на ній вузликів і способом закріплення залишилася нитки.
Інструкція
1
Освойте техніку вишивання хрестом без вузликів. Її можна застосовувати, якщо ви використовує в роботі парна кількість ниток муліне або шерсть в 2 складання. Якщо ви вишиваєте на канві типу Aida і згідно інструкції хрестики виконуються ниткою муліне в 2 складання, всуньте 1 нитку потрібного відтінку в голку. Чи не зав'язуйте вузлик. Визначте переплетення канви, де потрібно почати вишивання. З лицьового боку введіть голку в матеріал, захопіть 1 нитку в переплетенні, виведіть голку на лицьову сторону. Витягніть муліне з голки, підтягніть кінці нитки так, щоб вони стали однакової довжини з обох сторін від місця захоплення. Всуньте обидва кінці в вушко і починайте вишивання.
2
Закончите вишивання, заховайте залишок нитки. Для цього виведіть голку з ниткою на виворітну сторону, підтягніть, щоб на лицьовій стороні останній стібок був рівним. Введіть голку в утворилися на вивороті стібки, протягнете голку і нитку за нею. Довжина захованої нитки повинна бути не менше 1-1,5 см. Якщо ви вишиваєте картину або подушку, цього буде цілком достатньо. Якщо ж ваша робота - серветка, прикраса одягу або щось інше, що вимагає регулярного прання, оповте один з стібків внутрішнього боку чи переплетення канви кілька разів і знову заховайте нитка. Кінець відріжте якнайближче до матеріалу.
3
Використовуйте техніку закріплення ниток в стежках, якщо ви використовуєте в вишиванні непарна кількість ниток. Перш ніж почати роботу, введіть голку в потрібне місце, залиште з виворітного боку хвостик довжиною 6-8 см, які не зав'язуйте вузлик. зробіть декілька перших стібків, притримуючи хвостик, щоб він не заплутався і не пришили ненароком. Коли зроблено достатньо хрестиків, залиште робочу нитку на лицьовій стороні, всуньте в голку хвостик і сховайте його в стежках. Залишок відріжте якнайближче до канві.