Як визначити рік випуску шини. Як дізнатися дату виготовлення покришок для авто.

Гумові вироби, в число яких входять автомобільні покришки, схильні до старіння. Фахівці радять міняти шини по закінченні рядок придатності, навіть якщо ними не користувалися. Для більшості шин термін придатності дорівнює 5-6 рокам з дня виробництва. Провідні виробники дають гарантію в 10 років на свої вироби.
Інструкція
1
Визначте дату виготовлення покришки по її ідентифікаційному номеру. Відмінність ідентифікаційного номера шин від автомобільного ідентифікаційного номера (VIN) та інших ідентифікаційних номерів споживчих товарів полягає в тому, що серійний номер покришки містить інформацію про тиждень і рік випуску конкретної партії товару.
2
Зверніть увагу, що ідентифікаційний номер шин повинен починатися з латинських букв DOT, після яких слід кодова комбінація з десяти, одинадцяти або дванадцяти латинських букв і цифр, що несуть інформацію про країну-виробника, розмір шини, коді виробника, тижні і годе випуску вироби. Згідно вимогам з безпеки руху серійний номер встановленого зразка повинен наноситися на всі покришки.
3
Щоб дізнатися дату випуску шин, вироблених після 2000 року, зверніть увагу на чотири останні цифри ідентифікаційного номера. Перші дві цифри позначають тиждень виготовлення, останні дві цифри - рік виготовлення. Наприклад, якщо ідентифікаційний номер має вид DOT U6LLLMLR 0100, виріб випущено на першому тижні 2000 року.
4
Огляньте шину з двох сторін. Відповідно до встановлених вимог ідентифікаційний номер наноситься повністю на одну з боковин, а на боковині з іншого боку повинні стояти букви DOT і перші цифри серійного номера
5
Для визначення дати випуску шини, виробленої до 2000 року, використовуйте інший метод. Справа в тому, що система ідентифікаційних номерів покришок, що використовувалась до 2000 року, брала в розрахунок максимальний термін служби шини не більше 10 років. Тому інформація про тиждень і рік випуску зашифровувати в трьох останніх цифрах. Перші дві цифри означали тиждень виготовлення, а остання цифра - рік. Наприклад, ідентифікаційний номер виду DOT EJ3J DFM 519 означає, що виріб випущено на 51-му тижні 9-го року (мається на увазі поточне десятиліття).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=P0-BO6m1NJE