Як відрегулювати зчеплення МАЗ. Як правильно зібрати зчеплення на мазе.

Зчеплення автомобілів МАЗ - сухе двухдисковое фрикційного типу з периферійним розташуванням циліндричних пружин, встановлене в литому чавунному картері. Служить для короткочасного роз'єднання колінвалу двигуна від коробки передач і їх плавного з'єднання при перемиканні передач і рушанні з місця. При експлуатації передбачені регулювання зчеплення і його приводу.
Вам знадобиться
  • - набір ріжкових і накидних ключів;
  • - лінійка і штангенциркуль
Інструкція
1
Для виконання повної регулювання зчеплення відрегулюйте величину відходу середнього ведучого диска, щоб забезпечити правильний зазор між робочими поверхнями зчеплення. Також відрегулюйте зазор між торцем кришки корпусу клапана і його регулювальної гайкою і регулювання ходу педалі зчеплення.
2
Відрегулюйте величину відходу середнього ведучого диска, попередньо демонтувавши кришки люків картера зчеплення і картера маховика. Для цього включіть зчеплення і встановіть важіль коробки передач в положення нейтральної передачі. Після цього почніть повертати маховик двигуна, одночасно вворачівая до упору в середній провідний диск чотири регулювальних гвинти, завчасно відвернувши їх контргайки.
3
Після цього, продовжуючи обертати маховик, відверніть регулювальні гвинти на один оборот і зафіксуйте їх контргайками. При затягуванні контргайки притримуйте інструментом регулювальний гвинт, щоб не збити відрегульований зазор і не прикладайте значних зусиль до контргайці.
4
Виміряйте зазор між торцем задньої кришки корпусу клапана і регулювальної гайкою. Він повинен становити 3,3-3,7 мм. Контролюйте величину зазору після кожного ТО-2. Щоб відрегулювати його, звільніть контргайку регулювальної гайки, встановіть необхідну величину зазору і затягніть контргайку, прагнучи не порушити виставлений зазор.
5
Для перевірки вільного ходу педалі зчеплення візьміть лінійку, спустіть повітря з пневмосистеми і виміряйте величину ходу педалі до появи характерного зусилля. Виміряна величина повинна дорівнювати 34-43 мм. Контролюйте вільний хід при кожному ТО-1. Перед контролем переконайтеся, що зазор між торцем задньої кришки клапана і регулювальної гайкою (п.4) відповідає нормі.
6
Щоб відрегулювати вільний хід педалі, від'єднайте двуплечий важіль приводу педалі від вилки штока клапана і вилки штока циліндра зчеплення. Поршень циліндра переведіть в крайнє нижнє положення, нижній кінець двуплечего важеля відведіть назад до упору. Переконайтеся, що отвір вилки штока циліндра і отвір важеля не поєднуються приблизно на 50%. Якщо отвори відхилені на значно більшу або значно меншу величину, доведіть несуміщення обертанням штока циліндра до потрібного розміру.
7
Після цього з'єднайте двуплечий важіль з усіма від'єднаними елементами, а відстань між отворами вилок відрегулюйте обертанням самих вилок. Якщо фрикційні накладки ведених дисків зношені, змінити відстань між вилками штока буде неможливо. У цьому випадку, зніміть двуплечий важіль з валу вилки виключення зчеплення і переставте його на 1 шліц проти годинникової стрілки. Після цього заново відрегулюйте вільний хід педалі зчеплення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PQtH-hOC0FA