Як купити авто в Європі.

Привабливість покупки автомобіля з Європи пояснюється багатьма факторами, і в першу чергу високою якістю і безпекою авто. Щоб самостійно поїхати в Європу, вибрати, придбати і перегнати вподобану машину, необхідні деякі знання і попередня підготовка.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт і шенгенська віза;
  • - квиток на літак і на паром;
  • - гроші на покупку в безготівковому варіанті;
Інструкція
1
Спочатку прикиньте спільний план дій. І в першу чергу визначте підсумкову вартість покупки, яку ви згодні і готові заплатити. При визначенні ціни враховуйте приблизні накладні витрати на поїздку і вартість митних зборів. Оформіть закордонний паспорт, шенгенську візу і авіаквиток. Попередньо запасіться конкретними варіантами через інтернет. Зробіть останнім за 2-3 дні до вильоту.
2
Заощаджуйте на пересуванні по чужій країні, взявши автомобіль напрокат. Зробіть це завчасно, через інтернет, забронювавши машину в аеропорту прильоту. Для повернення авто виберіть будь-який інший пункт прокату цієї ж компанії. Щоб заощадити на проживанні, селитеся в готелях «Sleep and Go» або «Ibis». Для ще більшої економії, оселитеся в пансіонаті або зніміть кімнату в сільській місцевості.
3
Заздалегідь подбайте про квиток на пором. У літній час чергу за квитком розтягується на кілька тижнів. Для повернення найпопулярнішим варіантом через порти Luebeck, Rostock або Travemuende до Гельсінкі або Турку, а звідти вже до Пітера 400 км, зверніться в офіційне представництво фірм Silja Line або Superfast в Санкт-Петербурзі (можна по інтернету).
4
Прагніть не купувати машину у перекупників з числа турків і російських емігрантів. Ці варіанти часто виявляються несумлінними. При наявності вагомого переваги в знанні англійської або німецької, заходьте тільки в «нерусифікованою» салони. Додатковою перевагою буде вміння визначати дефекти і несправності, а також уміння домовлятися.
5
Намагайтеся відвідувати великі фірмові салони. У таких місцях рідко продають машину з нечесним пробігом і прихованим аварійним минулим. Врахуйте, що при покупці автомобіля з пробігом перший час він буде вимагати вкладень. Якщо ви не розбираєтеся в машинах і хочете зменшити ці вкладення, звертайтеся у великі фірми.
6
Вибираючи варіант покупки в маленькому автосалоні, у приватного продавця або на ринку, ви можете заощадити на первісною ціною. Але для правильного вибору ви повинні не тільки розбиратися в машинах і вміти визначати приховані дефекти, а й мати удачу.
7
З'ясуйте особистість попереднього господаря вподобаного авто. Краще всього, якщо буде єдиний господар, і він буде німцем в літньому віці. При можливості, познайомтеся з ним особисто, попросіть у нього посвідчення особи. Якщо в техпаспорті записано 5-6 господарів, зверніть увагу на прізвища. Часто хороша машина буває сімейної та з фінансових міркувань часто переоформляється на різних членів сім'ї.
8
Ніколи не купуйте авто без письмового договору у двох примірниках (один для продавця). Бланки договорів придбайте в магазині з канцтоварами. При поломці машини протягом 10 днів з моменту покупки продавець (якщо купча правильно оформлена) зобов'язаний відшкодувати збитки або відремонтувати її за свій рахунок. Виявивши несправності і дефекти, торгуйтеся. У Німеччині, наприклад, можна торгуватися навіть у великих салонах. Для цього вам необхідно знання мови.
9
Обов'язково впевніться у наявності техогляду та перевірки вихлопних газів. Закінчується техогляд означає проблеми з отриманням транзитних номерів і більш дорогу страховку. Домовтеся з продавцем, щоб він допоміг з оформленням документів і страховки на перегін. Якщо купуєте машину в салоні, продавець зобов'язаний взяти ці проблеми на себе, але може взяти за це невелику додаткову плату.
Зверніть увагу
Купівля автомобіля. Ходові випробування машини при покупці. Як купити старий автомобіль. Добре, якщо автомобіль купується у знайомого. У цьому випадку можна бути впевненим у тому, що він знаходиться саме в тому стані, як його описав господар. Але якщо автомобіль купується на ринку, то ретельна перевірка просто необхідна.
Корисна порада
Яку машину купити - сьогодні лише питання грошей. В ідеалі, звичайно, потрібно брати новий автомобіль. А щоб бути повністю впевненим у чистоті угоди - попросіть найближчий екіпаж ДПС «пробити» авто по базах. Однак пам'ятайте, якщо номери перебиті, виявитися це може тільки при постановці автомобіля на облік в ГИБДД - тому фахівці радять купувати б/у автомобіль в салоні, де дають гарантію юридичної чистоти.