Як відремонтувати Ладу Калину. датчик колінчастого вала на калину.

Самостійний ремонт автомобіля Лада "Калина" буде успішний в разі, коли одночасно дотримуються 3 фактори. Перший - якщо є чітке розуміння пристрою автомобіля і принципу його дії. Другий - якщо є чітко виражена несправність і керівництво для її усунення. Третій - якщо всі операції по ремонту будуть виконані точно і в повному обсязі.
Вам знадобиться
  • - комплект інструментів;
  • - підйомник або оглядова яма;
  • - паливний манометр, масляний манометр;
  • - компрессомер.
Інструкція
1
Якщо при спробі запуску двигуна не обертається колінвал, зачистите і підтягніть клеми акумулятора. Виміряйте її напругу і Підзарядіть при необхідності. Перевірте електричну ланцюг стартера, деталі його приводу, тягове реле, електродвигун стартера. Перевірте замок запалювання. Огляньте зубчастий вінець маховика на предмет відсутності пошкоджень та зносу.
2
У випадку, коли при спробі запуску двигуна колінчастий вал обертається, але сам двигун не запускається, перевірте наявність палива в баку. Після цього прочистите і підтягніть клеми акумулятора, виміряйте його напругу і зарядите, якщо потрібно. Перевірте герметичність деталей системи живлення, справність паливного модуля і регулятора тиску палива. Огляньте ремінь ГРМ. Перевірте систему управління двигуном. Проведіть діагностику електричних ланцюгів котушок запалювання. Визначте справність датчика положення коленвала і його електроланцюг.
3
При скруті запуску холодного двигуна перевірте рівень заряду АКБ і рівень електроліту в ній, проведіть діагностику системи живлення, переконайтеся в справності датчика температури охолоджуючої рідини, в герметичності паливних форсунок, а також в справності системи управління двигуном.
4
Якщо труднощі виникають при спробі пуску прогрітого двигуна, перевірте повітряний фільтр. При необхідності прочистіть його, промийте і продміть. Перевірте справність системи харчування. Прочистите і затягніть клеми акумуляторної батареї, а також контакт її з масою. Переконайтеся в справності датчика температури охолоджуючої рідини. Якщо він несправний, замініть його.
5
У випадку, коли двигун запускається, але відразу ж глухне, перевірте з'єднання котушок запалювання. Ослаблені підтягніть, пошкоджені замініть новими. Виміряйте тиск в системі живлення двигуна. Якщо воно менше норми, відремонтуйте систему харчування. Також переконайтеся в герметичності з'єднання деталей випускної системи. Проведіть діагностику блоку управління двигуном.
6
При появі плям масла під двигуном перевірте герметичність прокладки піддону картера і замініть її при необхідності. Підтягніть пробку зливного отвору масла. Переконайтеся в герметичності ущільнень датчика аварійного тиску масла і кришки ГБЦ. Якщо вони негерметичні, замініть їх новими. Крім того, огляньте сальники коленвала. Зношені або пошкоджені зніміть і встановіть хороші.
7
При нестійких оборотах холостого ходу в першу чергу перевірте з'єднання вакуумних шлангів. Вони повинні мати щільну і герметичну посадку на штуцерах. З'ясуйте, чи не засмічений повітряний фільтр. При необхідності прочистіть його. Виміряйте тиск палива в системі живлення і переконайтеся, що воно відповідає нормі. При відхиленнях від нормального тиску, знайдіть і усуньте несправності в системі живлення. Упевніться у відсутності пошкодження прокладки ГБЦ. Пошкоджену поміняйте. Перевірте натяг і відрегулюйте ремінь приводу ГРМ. Якщо ремінь зношений, змініть його. Також перевірте знос кулачків распредвала.
8
Якщо на холостих обертах з'явилися пропуски запалювання, переконайтеся в справності свічок запалювання, високовольтних проводів, котушки запалювання, паливних форсунок. Несправні деталі обов'язково поміняйте. Перевірте зазор свічок і відрегулюйте його. Перевірте герметичність з'єднань вакуумних шлангів і щільність їх посадки на штуцерах. Компресометром виміряйте компресію у всіх циліндрах. Відхилення компресії від заводських норм свідчить про зношеність деталей шатунно-поршневої групи і клапанного механізму.