Як відновити кодування.

Кожен текстовий документ має свою певну кодування . Якщо вихідна кодування файлу була змінена, то в деяких випадках при його відкритті замість звичних букв може з'явитися набір незрозумілих символів. Або ж в документі можуть перемішуватися, наприклад, латинські символи і кирилиця. Звичайно, і в тому і в іншому випадку працювати з ним буде неможливо. Тоді щоб документ знову можна було прочитати, потрібно повернути його вихідну кодування .
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма «Штірліц»;
  • - програма Recovery Toolbox for Word.
Інструкція
1
Для декодування файлу вам знадобиться безкоштовна програма «Штірліц». Її легко можна знайти і скачати з інтернету. Після скачування програми розпакуйте архів (не вимагає інсталяції). Просто запустіть її з папки, в яку ви витягли архів.
2
В основному меню програми клікніть по компоненту «Файл». Після цього в меню виберіть «Відкрити». Вкажіть шлях до текстового файлу, який потрібно розкодувати. Потім пройдіть на вкладку «Правка» і виберіть «Декодувати». Почнеться процес декодування файлу до вихідного формату. Дочекайтеся його завершення.
3
Після того як процес декодування буде завершений, виберіть компонент «Файл». На цей раз в меню клацніть за командою «Зберегти як». Далі у вікні, виберіть ім'я файлу та папку, в яку він буде збережений. Тепер текстовий документ можна буде прочитати за допомогою тестового редактора.
4
Ще один варіант - це використання програми, яка відновлює файли при їх пошкодженості у вихідному коді. Називається вона Recovery Toolbox for Word. Хоча програма комерційна, але можна знайти безкоштовну тривіальну версію. Скачайте додаток з інтернету і проінсталюйте на свій комп'ютер. Запустіть його. В основному меню натисніть по зображенню папки і вкажіть шлях до текстового файлу. Клацніть по ньому лівою кнопкою мишки, після чого знизу вікна натисніть по команді «Відкрити».
5
Тепер знизу вікна клікніть по команді «Аналіз», і в діалоговому вікні натисніть «Так». Чекайте завершення процесу перевірки документа. Після його завершення можна почати операцію відновлення. Для цього натисніть по команді «Почати відновлення». Потім виберіть варіант «Експортувати в Word» і чекайте завершення процесу відновлення. По завершенні цієї операції текстовий файл буде відновлений. Закрийте програму, натиснувши по команді «Фініш».