Як пов'язати звичайну шапку.

З настанням холодів не обійтися без головного убору, який не тільки захищає і зігріває свого володаря, але і є чудовою прикрасою. Шапка, самостійно пов'язана звичайної лицьової гладдю, може стати чудовим подарунком для рідних або близьких.
Вам знадобиться
  • Кругові спиці (2 пари), пряжа
Інструкція
1
Щоб зв'язати звичайнісіньку шапку будуть потрібні кругові спиці (2 пари) і нитки. Пряжа для шапки може бути найрізноманітнішою колірної гами і різної фактури (натуральної, синтетичної або змішаної). При їх виборі враховуйте, що виріб буде подвійним, отже, пряжу необхідно брати з запасом. З тієї ж причини кількість петель при наборі буде також подвоєним. Така модель зручна тим, що не вимагає додаткових операцій у вигляді зшивання частин шапки.
2
Наберіть на кругові спиці 160 петель і перший ряд пров'яжіть виріб за схемою * 1 петля лицьова, 1 петля знімається за роботою на додаткові кругові спиці *. Після того, як всі, зняті через одну, петлі будуть переведені на інші спиці, вийде заготівля, розділена на 2 частини.
3
На основних спицях в'яжіть шапку лицьовій гладдю приблизно 50 рядів. Якщо передбачається у шапки відворот, то в залежності від його ширини можна додати ще 12-20 рядів. Потім починайте збавляти петлі. Для цього розділіть загальна кількість петель на 4 частини, в результаті кожна частина складатиметься з 20 петель. Для візуального розділення і зручності прив'яжіть між частинами ниточки іншого кольору. Зменшуйте петлі через один ряд, пров'язуючи на початку і в кінці кожної частини по 2 петлі відразу. Це дасть рівномірне і красиве зменшення. Коли на маківці залишиться 16 петель (по 4 в кожному сегменті) зберіть їх на нитку і затягніть, в результаті чого вийде «зірочка».
4
Тепер почніть в'язати другу частину шапки, яка знаходиться на інших (додаткових) спицях. Проробіть всі операції аналогічним способом. В результаті вийде шапка, подвійна модель якої прекрасно захистить від холоду, навіть якщо вона буде пов'язана з досить тонкої пряжі.
5
Такий головний убір можна нічим не прикрашати, однак якщо це необхідно, то допустимо використовувати різні елементи. Зв'яжіть кілька трояндочок з пряжі контрастних кольорів або гармонують тонів і пришити до шапки. Також можна оформити виріб кольоровими в'язаними спіральками різної довжини або шнурами, складеними у вигляді квіточок. По краю шапки можна пустити атласну стрічку.