Як використовувати спеції.

Приправи та прянощі надають аромат і насичений смак самим звичайним продуктам. Крім того, спеції володіють цілющими властивостями, вони стимулюють обмінні та імунні функції організму. Але прянощі вимагають делікатного підходу. Правильне їх використання являє собою справжнє мистецтво.
Інструкція
1
Застосовуйте прянощі дуже акуратно, в малих кількостях, інакше можна перебити смак страви, і рецептори будуть сприймати тільки надлишок перцю або кориці. Спеції повинні лише злегка підкреслювати смак, надавати пікантність. Пряні страви не можна багаторазово підігрівати, вони починають гірчити.
2
Не забувайте, що якщо пряність подрібнена, норма її закладки в блюдо зменшується. Тобто, меленого перцю потрібно втричі менше, ніж цього ж перцю, але горошком. Цільні прянощі надають більш тонкий аромат, ніж такі ж прянощі в размолотом вигляді.
3
Найбільш ефективний спосіб застосування спецій - розігріти їх в олії на окремій сковорідці. Масло набуває смак і аромат цієї пряності. Намагайтеся тільки не пересмажувати, цілісні розігрійте до потріскування, а мелені спеції нагрівайте всього кілька секунд.
4
Якщо ви любите експериментувати із сумішами прянощів, додавайте кожен раз по одному новому компоненту. Блюдо з приправами соліть менше, так як сіль підсилює дію спецій. Прянощі, додані в салати та інші холодні страви, віддадуть свій смак і аромат тільки через кілька годин.
5
Зберігайте спеції окремо від інших продуктів і обов'язково в сухому місці. Прянощі, особливо мелені, якщо зберігати їх неправильно, швидко втратять свій аромат і стануть несмачними. Пересипте їх з паперових пакетів в добре закриваються банки з темного скла. Не тримайте ємності з приправами відкритими. Після року зберігання більшість спецій втрачають свої лікувальні і смакові властивості.
6
Не сипте прянощі прямо з банок, в яких вони зберігаються - гаряча пара від страви потрапить всередину і пряність може втратити свою якість. Уникайте спокуси виставити спеції напоказ, вони краще зберігаються в темному прохолодному місці.
7
В блюда з картоплі додавайте коріандр, куркуму і асафетиду. Для жирних страв чудово підходить шафран, імбир, куркума, насіння чорної гірчиці. У кисломолочні продукти можна додати коріандр, фенхель, імбир або корицю. У солодких стравах використовуйте імбир, кардамон, мускатний горіх, шафран. Кава і чай придбають новий смак і чудовий аромат, якщо додати дрібку імбиру, кориці або кардамону.