Як визначити шлях до файлу.

Запускати програми набагато зручніше за допомогою ярликів. Це позбавляє необхідності кожного разу відкривати розділ жорсткого диска, потім папку і тільки потім запускати програму. Така ж ситуація і з папками. Простіше створити ярлик для неї і відкривати за секунду подвійним клацанням миші. Але іноді виникає необхідність дізнатися шлях до файлу, до якого прикріплений цей ярлик. Наприклад, якщо потрібно перенести вихідну папку в інше місце.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Для того щоб визначити шлях до файлу, натисніть по ярлику, для якого ви хочете його встановити, правою кнопкою мишки. Після цього виникне контекстне меню, в ньому необхідно вибрати команду «Властивості». Далі з'явиться вікно, в якому клацніть по вкладці «Ярлик».
2
У виниклому вікні є декілька параметрів. Параметр «Робоча папка» вказує назву папки, де розташований файл, на який посилається ярлик, а параметр "Об'єкт" - повний шлях до нього. Спочатку в рядку «Об'єкт» зазначається розділ жорсткого диска, а потім вже безпосередньо папка, в якій він лежить. Знизу вікна знаходиться параметр «Розташування файлу». Якщо ви натиснете по ньому лівою кнопкою мишки, то відкриється вікно з папкою, де зберігається файл.
3
Якщо, наприклад, вам потрібно знайти шлях до файлу певного процесу, який запущено в операційній системі, то зробити це можна так. Натисніть на клавіатурі клавіші Ctrl-Alt-Del, після чого на екрані комп'ютера з'явиться вікно. В цьому вікні і потрібно вибрати «Диспетчер завдань». Або натисніть клавіші Ctrl-ShIft-Esc, і він запуститься відразу.
4
У який з'явився диспетчері завдань пройдіть на вкладку «Процеси». У списку виберіть процес, для якого ви хочете дізнатися шлях до файлу, натиснувши по ньому правою кнопкою мишки. Після цього виникне вікно з інформацією про об'єкт. У рядку «Тип» буде, відповідно, інформація про його тип, а трохи нижче - рядок «Розташування». У ній і вказується повний шлях до файлу. Також якщо натиснути на вкладку «Докладно», то можна дізнатися додаткову інформацію про нього, наприклад, його вихідне ім'я, авторські права і ін. При бажанні можна дізнатися про цифрові підписи об'єкта, для цього просто потрібно перейти на вкладку, яка так і називається: «Цифрові підписи».