Як порахувати об'єм грунту. нестандартна яма порахувати куби землі.

Будь-якому виду будівельних робіт передують певні розрахунки. При підготовці фундаментів майбутньої будови, обладнанні котлованів і т.д. необхідно попередньо порахувати обсяг грунту . Від правильності зроблених розрахунків залежить ефективність зворотної засипки.
Вам знадобиться
  • -розміри котлована
  • -бумага
  • -ручка
  • -калькулятор
  • -план площадки з укосами
Інструкція
1
Огляньте ділянку розроблюваного грунту на предмет нерівностей і їх розміри. Незначні нерівності не зроблять істотного впливу на результат розрахунків, але в той же час огляд дасть можливість визначити відсоток похибки. Підрахунок обсягу грунту полягає у визначенні обсягів різних геометричних фігур.
2
Визначте довжину сторін у поверхні котловану, використовуючи формули: А1 = А + 2НТ В1 = В + 2НТ, де А і В - довжина сторін біля основи котловану; Н - глибина котловану; Т - коефіцієнт укосу
3
Візьміть розміри котловану і визначте обсяг грунту за такою формулою: V = H/6 [(2А + А1) B + (2А1 + А) B1], гдеН - глибина котловану; А і В - довжина сторін біля основи котловану; А1 і В1 - довжина сторін на поверхні котловану.
4
Визначте обсяг підземної частини будівлі, використовуючи формули з курсу алгебри. Потім розрахуйте обсяг зворотної засипки пазух котловану. Він дорівнює різниці обсягу котловану і обсягу підземної частини будівлі. Точність цього розрахунку залежить від правильності зроблених замірів висоти, ширини і глибини підземної частини майбутнього об'єкта.
5
Після того як всі розрахунки виконані і перевірені, можна приступати до проведення земляних робіт. Для цього необхідно розбити на місцевості верхній і нижній контури котловану. Правильність планової розробки перевіряється візуванням по вішкам виставленим уздовж ліній майбутнього котловану. Для грамотної розробки укосів необхідно використовувати спеціальні шаблони та інші професійні пристосування.
Зверніть увагу
При розробці котлованів періодично необхідно проводити контрольні заміри, які допоможуть грамотно скласти схему котловану. На підставі цієї схеми проводиться фактично вироблений обсяг земляних робіт, а також складається акт виконаних робіт.
Корисна порада
Обсяг розроблюваних поверхонь в більшості випадків вимірюється кубічними метрами грунту. Але при плануванні або ущільненні поверхонь одиницею виміру обсягу грунту можуть виступати метри квадратні.