Як лікувати дивертикулез.

Випинання стінок прямої кишки небезпечно можливими ускладненнями (перфорацією, кровотечею, непрохідністю кишечника), тому лікування залежить від стадії захворювання. Найчастіше це терапевтичні методи, спрямовані на ліквідацію запорів, при наявності запалення - медикаментозна терапія і операція.
Вам знадобиться
  • - проносні препарати;
  • - трав'яний відвар ромашки;
  • - спазмолітичні і протизапальні препарати;
  • - антибіотики.
Інструкція
1
Забезпечте регулярність стільця. Рослинна дієта, прийом проносних препаратів, збільшення кількості споживаної рідини допомагають відрегулювати спорожнення кишечника. Щоб уникнути запорів, що викликають напругу на стінки кишечника, слід відмовитися від надмірного вживання мучного, солодощів, в'язких продуктів.
2
Змініть спосіб життя. Відсутність регулярного фізичного навантаження, малорухливий спосіб життя призводять до застою калових мас і зниження перистальтики кишечника. Ходіть пішки, бігайте вранці, виконуйте вправи на зміцнення преса - це знизить ризик розвитку дивертикульозу .
3
Періодично проводите очищення кишечника. Очисні клізми рекомендується робити два рази на тиждень, розвантажувальні дні влаштовуйте кожні два тижні (яблучні, кефірні, овочеві). В якості розчину для клізм використовуйте кип'ячену воду з додаванням щіпки солі або трав'яний відвар ромашки.
4
Приймайте спазмолитические і протизапальні препарати. Якщо клінічні прояви дивертикульозу вас турбують, то слід пройти обстеження і виконувати призначені лікарем заходи. Спазмолітики знімуть напругу м'язової мускулатури, послаблять кишечник, а протизапальні засоби допоможуть зменшити набряклість і роздратування тканин.
5
Пройдіть курс антибактеріальної терапії. Якщо дивертикулез перейшов в дивертикулит, що супроводжується підвищенням температури і посиленням запального процесу, то показаний прийом антибіотиків. Щоб уникнути абсцесу і перитоніту, на цій стадії захворювання доведеться лікуватися в стаціонарі. Прийом антисептичних препаратів необхідний для дезінфекції слизової кишечника, а ліки для бактеріальної регуляції відновлюють природний стан мікрофлори.
6
Дотримуйтесь послідовність терапії. Наявність хоча б одного епізоду ускладнення дивертикульозу вимагає проведення регулярної терапії - місячні терапевтичні курси повторюються 2 або 3 рази на рік. Тільки при дотриманні всіх правил лікування можна розраховувати на стійкий і тривалий ефект, відсутність рецидивів захворювання.
7
Удайтеся до хірургічного лікування. Операція проводиться у разі виникнення важких ускладнень або в тих ситуаціях, коли терапевтичне лікування не було ефективним.