Як спроектувати дачу.

Самостійне проектування дачі має ряд переваг перед замовленням проекту у професійних виконавців. По-перше, такий підхід дозволяє істотно заощадити кошти. По-друге, дозволяє спланувати простір за власним бажанням і з урахуванням індивідуальних потреб, скорегувати проект на будь-якому етапі.
Вам знадобиться
  • -калька або папір в клеточку
  • -линейка
  • -карандаш
  • -калькулятор
  • -список планованої меблів
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу в клітинку або кальку формату А3. Нанесіть на неї план майбутнього заміського будинку (кількість поверхів, підвал, мансарда і т.д.). Оптимальний масштаб - 1:50. У роботі керуйтеся діючими будівельними нормами, щоб у процесі будівництва і подальшої експлуатації будинок не піддавався деформацій і не представляв небезпеки для мешканців.
2
Нанесіть на план будови дверні та віконні прорізи. Обов'язково позначте напрямок, в якому вікна та двері будуть відкриватися - це важливо для раціонального та гармонійного планування внутрішнього простору. Кількість віконних прорізів необхідно розраховувати так, щоб у приміщенні був достатній рівень природного освітлення.
3
Позначте на кресленнях місця, в яких планується встановити опалювальне обладнання, радіатори, інженерні комунікації, розетки. При розрахунку внутрішніх трубопроводів керуйтеся діючими стандартами та методиками розрахунку, щоб після монтажу системи працювали ефективно.
4
Особливу увагу приділіть планування освітлення. Нанесіть на план місця, в яких розміщуватимуться світильники. При визначенні кількості освітлювальних приладів враховуйте висоту, ширину і кількість віконних прорізів. Декоративне освітлення повинно бути функціональним і гармонійно доповнювати природне світло.
5
Приступайте до зонування житлового простору. Для початку визначте призначення кожної кімнати. Після цього визначитеся з кількістю предметом інтер'єру, їх габаритами. Бажано оформляти внутрішній простір таким чином, щоб залишалося достатньо вільного місця.
6
Визначтеся з типом будівельних та оздоблювальних матеріалів, прорахуйте їх кількість і складіть орієнтовний кошторис проекту. Якщо сума перевищує планований ліміт, скоректуйте проект.
Зверніть увагу
При проектуванні заміського будинку слід враховувати період, на який планується будівництво. Так, технології підготовки фундаменту заміського будинку і монтажу покрівлі влітку і взимку істотно відрізняються. У роботі над проектом рекомендується використовувати сучасні інженерні системи, які забезпечують економне споживання природних ресурсів і скорочують поточні витрати.
Корисна порада
Для отримання оптимального результату планування інтер'єру дачі фахівці рекомендують намалювати предмети меблів на окремих аркушах паперу і співвіднести із загальним планом. Такі маніпуляції можна проводити до тих пір, поки результат повністю не виправдає очікувань. Зате власник буде точно знати: яку меблі йому необхідно купувати.
Якщо ви купили земельну ділянку і плануєте на ньому проводити достатньо часу, необхідно правильно його спроектувати, багато в чому від цього залежатиме комфорт проживання та відпочинку. При цьому бажано проконсультуватися з фахівцем-архітектором, але якщо такої можливості немає, спробуйте спроектувати дачну ділянку самостійно.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - рулетка і лінійка;
  • - СНиП 30-02-97, СНиП 31-02-2001, СНиП 2.07.01-89.
Інструкція
1
Візьміть великий аркуш паперу і накресліть свій ділянка , дотримуючись пропорції. При цьому обов'язково вкажіть всі важливі елементи, які можуть вплинути на проект: великі дерева і посадки, які ви плануєте залишити, дорогу, струмки і канави, споруди і т.д. Вкажіть на плані сторони світу (це важливо при розміщенні посадок, деякі рослини люблять сонце, а інші краще ростуть в тіні).
2
Почніть планування з гаража (якщо він необхідний), так як він повинен бути прив'язаний до дороги і зручного під'їзду. Навряд чи вам захочеться, щоб по ділянці проходила дорога і займала таким чином дорогоцінні метри.
3
Перш ніж складати проект будинку, ознайомтеся з правилами його розташування на ділянці. Врахуйте, що від лінії вулиці будинок повинен бути віддалений не менше, ніж на 5 метрів, а від кордонів сусідньої ділянки - не менше, ніж на 3 метри. При цьому, якщо сусід вже побудував будинок, крім цього дотримуйтесь протипожежні відстані - 6 метрів між кам'яними будівлями, 15 метрів між дерев'яними і 10 метрів між дерев'яними та кам'яними. Зверніть увагу, відстань вважають по виступах будівлі (еркер, ганок і т.д.)
4
Господарські будівлі розміщуйте недалеко від будинку, але з урахуванням специфіки. Наприклад, баню зручно побудувати якомога ближче до будинку, але необхідно дотримуватися тих же протипожежні вимоги, а вбиральню краще поставити якомога далі - не менше 12 метрів від будинку і льохи. Компостну яму також зробіть подалі від будинку, в в кінці ділянки, недалеко від городу. Будівлі для утримання худоби розташуйте не менше, ніж в 4 метрах від інших будов, врахуйте, що неприємні запахи і звуки можуть сильно зіпсувати вам відпочинок при розташуванні поряд із зоною відпочинку.
5
Якщо у вас є діти або ви плануєте на дачі не тільки працювати, а й відпочивати, обов'язково розплануйте зону відпочинку. Це може бути невеликий майданчик, оснащена столом і лавками, гойдалками, пісочницею, басейном, мангалом і т.д. Краще розташувати її подалі від дороги і від таких стратегічно важливих об'єктів, як город і теплиця.
6
Складіть проект посадок, враховуючи вологість грунту, сторони світу, тінь від будівель та інші фактори. Врахуйте, що багаторічні рослини, наприклад, плодоносні і декоративні дерева, буде дуже складно перемістити, якщо вам захочеться змінити ландшафт. Розташування грядок при цьому можна міняти хоч кожен рік.