Як приготувати опару для хліба. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Домашній теплий хліб, приготовлений з любов'ю і турботою, стане прекрасним доповненням до сімейного обіду і наповнить кухню ароматом ніжності і теплоти. Приготування опари для хліба не надто складний і тривалий процес, тому випічка домашнього хліба може стати істинним задоволенням.
Вам знадобиться
    • 80 г борошна;
    • 40 мл теплої води;
    • 1/4 чайної ложки сухих дріжджів.
Інструкція
1
Підготуйте кухню перш, ніж приступити до приготування опари. Хліб не любить протягів, тому перевірте, щоб кватирки були зачинені.
2
Налийте 40 мл теплої води (температури води 27-38 градусів) в невелику миску або каструлю. Розчиніть в підготовленій воді сухі швидкорозчинні дріжджі. При цьому ретельно перемішуйте дріжджі з водою і стежте за тим, щоб вони повністю розчинилися, не залишивши жодної крупинки. Акуратно додайте в миску заздалегідь просіяне борошно і вимісити досить липке, але дуже м'яке тісто.
3
Перекладіть майбутню опару в невелику мисочку. Накрийте зверху харчовою плівкою і поставте в тепле місце на 1-2 години. За цей час опара збільшиться в розмірі приблизно в два рази і придбає пористу, тягучу структуру. Не ставте миску з опару поруч з сильнопахнучим продуктами, інакше тісто може увібрати запах.
4
Візьміть підготовлену опару. Перекладіть її в мисочку або каструлю великих розмірів. Додайте в миску з опару трохи теплої (40 градусів) води і дуже добре розмішайте все дерев'яною лопаткою або ложечкою. Опара готова. Можете приступати до приготування тіста для майбутнього хліба .
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб температура води, в якій ви будете розчиняти дріжджі, не перевищувала 40 градусів. Інакше дріжджі загинуть, і опара не вийде. Якщо ви використовуєте «живі» дріжджі, стежте за тим, щоб вони були свіжі, світлі, з приємним дріжджовим запахом. Використовуючи сухі дріжджі, вибирайте ті, на яких є позначка «активні». Борошно обов'язково ретельно просійте перед додаванням в тісто. Так вона насититься киснем, і спечений хліб буде пишним і повітряним.
Корисна порада
Щоб бути впевненим, що опара готова, подивіться, покрилася вона маленькими бульбашками повітря. Якщо тісто ще недостатньо пористе, залиште опару ще на деякий час в теплому місці. Щоб прискорити процес бродіння опари, можна додати трохи більше сухих дріжджів, ніж вказано в рецепті.