Як обладнати акваріум для черепах. газ по лічильнику.

Для догляду та утримання більшої частини прісноводних черепах використовують акваріуми, а точніше, акватераріум. Їх можна придбати в магазині або обладнати самостійно. При цьому слід врахувати деякі нюанси.
Вам знадобиться
  • Акватераріум, зелені рослини, лампа для нагрівання води, фільтри.
Інструкція
1
Враховуйте розмір вашого вихованця при придбанні акватераріума. Наприклад, для пари черепах , у яких довжина панцира становить 20-30 см необхідно близько 150-200 л води. Щоб черепашки не вибирає зі свого акваріума, необхідно подбати про кришці, добре пропускає повітря. Вона повинна надійно кріпитися до країв акватераріума, щоб її не можна було підняти і зрушити.
2
Обладнайте ділянки суші. Черепахам необхідно якийсь час проводити на повітрі, тому для однієї черепашки оптимальним буде розміщення двох острівців. Один з них слід розташувати в добре освітленому і теплому місці, інший - в затіненому кутку. Створюючи острівці суші, враховуйте, що їх має бути рівно стільки, щоб усі присутні рептилії могли вільно розміститися.
3
Для прогріву води і ділянок суші встановіть спеціальну лампу. Зазвичай її закріплюють над одним з острівців. Температура на «теплом» острівці не повинна перевищувати 28-32оС, а на холодному - 24-25оС.
4
Підберіть зелені рослини для ділянок суші. Здебільшого це необхідно для маленьких зростаючих черепах . Можна запустити в акваріум і рибок, які їм також подобаються. Для утримання дорослих особин наявність грунту не потрібно, а зелені рослини вони або їдять, або ушкоджують.
5
Придбайте додаткові нагрівачі для води, якщо її температура після установки нагрівальної лампи не досягає рівня 25-28оС. Їх можна знайти в зоомагазинах. При цьому розташовуйте їх таким чином, щоб ваш вихованець бува не перекусив електричний провід або не розчавила їх панциром.
6
Використовуйте зовнішні акваріумні фільтри будь-яких типів, щоб очищати воду. Чим ефективніше їх робота, тим рідше вам доведеться міняти рідину в акватераріум. При заміні води обов'язково відстоюйте її і не забувайте, що в чистій воді маленькі черепашки ростуть набагато швидше.
7
Взимку черепах і, особливо молоді, мають потребу в сонячному світлі. Для цього придбайте в зоомагазині спеціальну лампу для ультрафіолетового опромінення рептилій. Включайте її на 3-4 хвилини 3 рази на тиждень в строго встановлений час. Це дуже важливо для ваших вихованців, т.к. все рептилії дуже точно відчувають час, що допомагає їм підтримувати добові біоритми.