Що таке биос.

BIOS розшифровується як «Базова система введення-виведення». Являє собою мікросхему на материнській платі з власною пам'яттю і мікропрограмами. БИОС служить для зберігання системних налаштувань самої материнської плати - дати і часу, налаштувань визначення пристроїв і завантаження, а також інші важливі параметри.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Щоб зайти в БИОС своєї материнської плати, нажмте Del, F2 або Esc відразу при включенні комп'ютера. Запускающая кнопка залежить від материнської плати, прочитайте про необхідну кнопці на стартовому вікні материнської плати. Якщо у вас не вийде з першого разу, спробуйте ще, так як часто БИОС не включається з першої спроби.
2
Налаштувати час, встановити дату і побачити основні накопичувальні пристрої комп'ютера можна в першому розділі БИОС а: Standard CMOS Features. Переходити між розділами можна за допомогою клавіш стрілок, а входити-виходити - за допомогою клавіш введення і Esc. Можна також просто цифрами ввести потрібну дату і час. Як правило, за замовчуванням в БИОС е встановлений 24 годинний формат часу.
3
В розділі Advanced BIOS Features можна змінити параметри завантаження (пріоритет вибору пристроїв-накопичувачів), настройки кешу, встановити антивірусний захист на запис в бут-сектор, діагностику вінчестерів і деякі інші параметри. Повний перелік дивіться в документації по вашій материнській платі. Якщо у вас немає в наявності документів, зайдіть на офіційний сайт виробника і скачайте або просто перегляньте інструкцію.
4
Налаштувати пріоритет визначення відеопотоку, а також роботу південного і північного моста і встановити настройки контролерів можна в розділі Integrated Peripherals. Параметри електроживлення доступні в розділі Power Management Setup. Зберегти зміни, а потім вийти можна за допомогою кнопки F10 або відповідного пункту БИОС а. Не бійтеся заходити в дану систему і робити настройки - прочитайте інструкцію, переведіть незрозумілі моменти або запитайте на форумі. Якщо ви не збережете настройки самостійно, система в автоматичному режимі сповістить вас про збереження, коли ви будете виходити з БИОС а.