Що таке гастрит.

Запалення слизової шлунка, викликане її пошкодженням або роздратуванням, називається гастритом . Залежно від давності процесу він може протікати в гострій і хронічній формі, для кожної з яких характерні певні симптоми.
Причини гастриту різноманітні. Але основний визнано харчування, особливо нерегулярне, коли через тривалого проміжку між прийомами їжі шлунковий сік починає дратувати слизову шлунка. Сюди ж відноситься одноманітне або незбалансоване харчування - з переважанням білкової або вуглеводної їжі або бідне вітамінами і мінералами, за участю яких відбуваються травні процеси і відновлення слизової шлунка. Черговий причиною гострого гастриту є недоброякісна їжа або переїдання. Розвитку хронічного гастриту сприяє тривале запалення слизової шлунка, пов'язане з відсутністю лікування гострого перебігу хвороби, тривалий прийом лікарських препаратів, зловживання алкоголем і куріння. Також до хронічного гастриту приводять інші захворювання, наприклад, цукровий діабет, хвороби печінки і нирок. Симптоми гострого гастриту схожі з симптомами харчового отруєння. До них відноситься відрижка тухлим, нудота, блювота неперетравленої їжею, колючий або ріжучий біль в області шлунка, іноді підвищення температури і пов'язане з ним загальне нездужання. При відсутності своєчасного та повноцінного лікування гострий гастрит може перейти в хронічну форму і регулярно виявлятися восени і навесні. Симптоми хронічного гастриту залежать від продукції соляної кислоти. При підвищеній секреції шлункового соку гастрит проявляється печією, кислої відрижкою, болями в подложечной області після їжі, а також у нічний час і на напівголодний шлунок. При зниженій секреції - неприємним присмаком у роті, слинотечею, нудотою, відчуттям важкості і переповнення в шлунку після кожного прийому їжі, а також анемією, зниженням апетиту і ваги і диспепсическими расстройствами.Восстановление слизової після гострого гастриту, пов'язаного з похибками в харчуванні (переїданням або вживанням несумісних продуктів), проходить зазвичай без лікування, але з дотриманням 2-3-х денної дієти. При гастриті, викликаному отруєнням, вже потрібне лікування і тривала дієта. Лікування хронічного гастриту більш тривале, оскільки відбувається глибоке ураження слизової і стінок шлунка. Призначається сувора дієта, медикаментозне лікування та вітамінотерапія.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ztq--XJBWik
Гастрит є запалення (зміна) слизової оболонки шлунка. Дане захворювання викликає неприємні відчуття. При гастриті погано перетравлюється їжа в шлунку. Таким чином, кількість поживних речовин, що надходять в організм, втрачається.

Опис

Існує декілька різновидів гастриту: - хронічний; - гострий; - алкогольний.Основние симптоми та ознаки захворювання: - анемія при хронічному гастриті; - можливі виділення крові в шлунку при гострому ерозивному гастриті; - низький тиск, пітливість, запаморочення, відсутність сил, слабкість; - порушення роботи кишечника; - підвищена сухість у роті або, навпаки, високий рівень слиновиділення; - кислий запах з рота; - печія; - регулярна нудота, особливо після прийому їжі; - різноманітні види болю в животі, особливо на голодний шлунок.

Причини виникнення гастриту

1. Не секрет, що негативні емоції негативно впливають на здоров'я нашого організму. Так ось гастрит також може стати наслідком затяжної депресії. 2. Нерідко тривалий прийом різноманітних лікарських препаратів може спровокувати виникнення гастриту. Особливу увагу приділіть таблеткам, які здатні подразнювати слизову шлунка. 3. Куріння і зловживання алкоголем також викликає дане заболеваніе.4. Неправильний режим харчування - основна причина.
Варто відзначити, що навіть занадто гаряча або холодна їжа може шкодити слизовій оболонці.

Профілактика захворювання

1. Уникайте стресових ситуацій, по возможності.2. Регулярно стежте за станом ваших зубів. А також вчасно лікуєте всі джерела інфекцій в організмі. 3. Не вживайте фрукти відразу після основного прийому їжі.
Фрукти і овочі перетравлюються швидше, ніж м'ясо чи випічка. В результаті в шлунку почнеться процес бродіння.
4. Не їжте на ніч. Завжди стежте за розміром порціі.5. Уважно стежте за балансом щоденного раціону. Виключіть зі свого меню різноманітні перекуси.6. Ретельно пережовуйте піщу.7. Після їжі не пийте воду. Шлунок повинен своїми силами переварити всю піщу.Еслі ви все ж виявили у себе гастрит, негайно зверніться за консультацією до лікаря. Він, обстеживши ваш стан здоров'я, призначить необхідні лікарські препарати. При лікуванні гастриту народними методами варто врахувати, що дане захворювання також різниться. Воно може протікати як із зниженою, так і з підвищеною кислотністю.

Лікування при підвищеній кислотності

1. Добре допомагає полегшити напади гастриту свіжий морквяний сік. Приймати його слід за годину до завтрака.2. Мед також ефективно допоможе при гастриті. Для цього 2 столових ложки необхідно розмішати в 1 склянці теплої води. Приймати по 100 мл 2-3 рази на день.

Лікування при зниженій кислотності

1. При гастриті зі зниженою кислотністю рекомендовано приймати сік молодої білокачанної капусти. За 30-40 хвилин до прийому їжі по 100 мл 2-3 рази на день.2. Для полегшення неприємних відчуттів можна заварити калину з розрахунку 1 столова ложка на 1 склянку води. Після цього її слід прокип'ятити. Приймати по 2 столові ложки 3-5 разів на день.