Як відзначати Різдво Христове.

Після Жовтневої революції Різдво , головний зимове свято Російської Імперії, фактично опинився під забороною. З часом багато атрибутів Різдва - ялинка, прикраси будинку, подарунки та привітання - стали частиною святкування Нового року. І після того, як 7 січня знову стало офіційним святковим днем, багато хто хоче відзначати це свято, але не знають, як зробити це правильно, відповідно до традицій.
Інструкція
1
Різдво традиційно відзначається вдома, у колі сім'ї. Тому подумайте про відповідний оздобленні житла. Важливий символ Різдва - це ялинка. Відмінність її від новорічної в тому, що її верхівкою обов'язково повинна бути шестикутна зірка - символ Віфлеємської зірки, яка вказала волхвам на місце народження Христа.
2
Крім ялинки, ви можете також використовувати для прикраси будинку ясла - це композиція, що зображає поклоніння волхвів. Зображення цього сюжету у вигляді фігурок має відношення, перш за все, в католицькій культурної традиції, але, тим не менш, цілком відповідає і російській традиційному духу Різдва. Ясла можна придбати як готовими, хоча знайти їх в Росії досить складно, так і зробити самостійно.
3
Приготуйте різдвяний стіл. У дореволюційній Росії Різдво починали відзначати з Святвечора, 6 січня. Це останній день Різдвяного посту, тому в цей день на стіл ставилися тільки пісні страви. Ви можете дотримати традицію, приготувавши сочиво. Для цього потрібно зварити з очищених зерен пшениці кашу, потім додають до неї мак, розтертий з медом. Також у Святвечір можна подати різні рибні та овочеві блюда.Для подачі на стіл в саме Різдво можна приготувати вже страви з м'яса, наприклад, качку, фаршировану яблуками. Також можна подавати різні солодощі, в тому числі, використовуючи і рецепти кухонь інших народів. Хорошим варіантом для святкового столу за участю дітей може стати пряниковий будиночок, прикрашений марципаном - блюдо, традиційне для Німеччини. Французи ж на Різдво готують особливий торт під назвою «Поліно» - це рулет, покритий шоколадом і стилізований під стовбур дерева.
4
Почніть святкувати ввечері 6 січня. За традицією за святковий стіл цього дня сідають з появою на небі першої зірки. До цього в Святвечір від їжі зазвичай утримуються. В цей же час можна обмінятися різдвяними подарунками. Якщо ви релігійна людина, відвідайте різдвяну службу - це одне з найурочистіших богослужінь у році. Потім ви можете зібратися всією родиною ще раз, вже 7 січня, щоб відзначити власне Різдво .
5
Ще один цікавий різдвяний звичай - це колядки. Діти та молодь в вечір святвечора одягалася в карнавальні костюми і ходили по домівках з піснями, колядками - спеціальними різдвяними куплетами - і привітаннями. Натомість вони отримували від господарів будинку частування. У сучасних міських умовах організувати такий захід проблематично, але можливо, якщо ви хочете відзначати Різдво в гостях. Ви або ваші діти можете підготувати привітання для своїх знайомих і друзів, і це також може стати приводом для ознайомлення з російськими фольклорними традиціями. Тексти колядок можна знайти в тематичних виданнях або на інтернет-сайтах, таких, як «Православ'я і світ».