Як завантажитися без вінчестера.

У разі виходу з ладу операційної системи, ураження системи вірусами, пошкодження розділів на жорсткому диску буває необхідно завантажитися ні з вінчестера , а із зовнішнього накопичувача. У лікуванні подібних проблем допомагають різні збірки LiveCD, антивірусні та сервісні утиліти для обслуговування вінчестерів.
Вам знадобиться
  • - диск LiveCD;
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і зайдіть у розділ BIOS системної плати. Щоб активувати вхід в BIOS, натисніть відповідну кнопку на клавіатурі. Залежно від установок материнської плати, це може бути Del, Esc, F2 та інші кнопки. Знайдіть розділ Boot Device Priority і налаштуйте завантаження з приводу комп'ютера. Якщо у вас не вийде з першого разу зайти в систему введення-виведення, спробуйте ще раз, так як трапляються ситуації, коли користувачеві не вдається зловити момент натискання кнопки.
2
Збережіть зміни, внесені в BIOS, за допомогою кнопки F10 - введення. Комп'ютер тут же перезавантажиться, і для вас саме час вставити диск з сервісними утилітами або оболонкою системи. Деякі збірки LiveCD потребують підтвердження завантаження - натисніть будь-яку кнопку, якщо такий запит з'явиться на екрані. Зачекайте, поки оболонка завантажить свої файли в оперативну пам'ять. Залежно від обсягу оперативної пам'яті і потужності процесора на це буде потрібно від однієї до кількох хвилин.
3
Вся робота завантаженої з диска системи ведеться з постійною підтримкою диска. Не варто витягати носій, так як при виклику будь-якого меню або запуску програми система звернеться за файлами до приводу і за відсутності носія «випаде» в синій екран. Ви можете працювати в оболонці як у звичайній системі (з деякими обмеженнями). Деякі збірки LiveCD підтримують роботу з інтернетом, а також мають вбудовані редактори документів і зображень.
4
Подібні переносні системи дозволяють в повноцінному режимі використовувати міні операційну систему, за допомогою якої можна форматувати комп'ютер, перенести будь-які дані, зробити діагностику комп'ютера і багато іншого. Як правило, такі диски мають бути у кожного користувача персонального комп'ютера на крайній випадок.
Зазвичай для установки операційної системи використовують DVD-приводи і спеціальні диски. У тих ситуаціях, коли дані пристрої відсутні, прийнято використовувати різні USB-накопичувачі.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно встановити операційну систему або відновити працездатність комп'ютера за допомогою зовнішнього жорсткого диска, то активуйте завантаження з вказаного пристрою. Пам'ятайте про те, що на USB-вінчестері повинен бути присутнім спеціальні розділ, що містить завантажувальні файли. В іншому випадку дане обладнання не буде визначено до входу в операційну систему. Підключіть зовнішній жорсткий диск до USB-порту комп'ютера. Краще не використовувати канали, розташовані на передній панелі корпусу. Вони можуть активуватися тільки після завантаження ОС.
2
Відкрийте меню BIOS, натиснувши потрібну клавішу після включення комп'ютера. Звичайно потрібно натиснути Delete (Del) або Escape (Esc). Перейдіть в меню Boot Device Priority. Воно може бути розташоване в меню Boot Options. Знайдіть поле First Boot Device, виділіть її та натисніть клавішу Enter. Встановіть на перше місце пристрій USB-HDD. Якщо такий пункт відсутній, то відкрийте підменю HDD-Mode і виберіть USB-HDD. Після виконання даної процедури поле Internal HDD зміститься на другу позицію.
3
Натисніть клавішу F10. Це необхідно для збереження змін і перезавантаження комп'ютера. Для відкриття меню BIOS мобільного комп'ютера необхідно натиснути інші клавіші. Увімкніть ноутбук і прочитайте напис, розташовану в нижній частині екрана. Натисніть клавішу F2 або Esc. В меню оберіть пункт Enter BIOS. Виконайте алгоритм, описаний в попередніх кроках.
4
При роботі з деякими моделями материнських плат можна включити завантаження з потрібного пристрою тільки для конкретного запуску пристрій. Спробуйте натиснути клавішу F8 після включення комп'ютера (ноутбука). Якщо після цього відкриється меню вибору пристроїв, то вкажіть USB-HDD і натисніть клавішу Enter.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dQuh7I9tJLA
Корисна порада
При створенні завантажувального жорсткого диска рекомендують розбивати його на розділи. Це дозволить використовувати частину простору при роботі в середовищі ОС Windows.