Як захистити зуби від карієсу.

По догляду за зубами існує багато інформації, але люди як і раніше ставляться до гігієни ротової порожнини без належної уваги. А адже саме дотримання елементарних гігієнічних правил є профілактикою карієсу .
Вам знадобиться
  • - настойка аїру;
  • - настойка прополісу;
  • - відвар шавлії;
  • - розчин гірчиці;
  • - польовий хвощ .
Інструкція
1
Гігієна ротової порожнини повинна включати в себе щоденну дворазову чищення зубів - ввечері після вечері і вранці - після сніданку. В ідеалі зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі, або хоча б полоскати рот. Крім зубної щітки користуйтеся зубною ниткою, щоб видалити залишки їжі між зубами.
2
Хоча б раз на рік відвідуйте стоматолога для професійного чищення зубів від нальоту і зубного каменю. Раз на півроку обстежте ротову порожнину у стоматолога, щоб вчасно виявити осередки карієсу і почати лікування.
3
Слідкуйте за станом молочних зубів у дітей, так як інфекція може перекинутися на корені постійних зубів, і тільки з'явившись, вони вже будуть хворими.
4
Для профілактики карієсу полощіть рот після їжі і пиття настоянками аїру, молодого імбиру, насіння блекоти, розчином гірчиці, відваром шавлії. Пригнічує розвиток паразитів і прополіс, тому частіше жуйте бджолину смолу. Таким же властивістю володіє васабі - японський хрін.
5
Щоб зберегти зуби здоровими, організму потрібна достатня кількість кальцію. Тому постійно вживайте в їжу кунжут, капусту і продукти, багаті кремнієм. Кальцій без кремнію засвоюється погано. Відвар з польового хвоща забезпечить ваш організм необхідною кількістю кремнію.
6
Дуже ефективним методом профілактики карієсу в сучасній стоматології є фторування зубів, що забезпечує стійкість емалі до впливу руйнуючих її кислот. Цю процедуру можна проводити навіть з раннього дитинства.
Зверніть увагу
Карієс виникає через скупчення на зубах бактерій, велика кількість яких призводить до виникнення на зубах мікробних бляшок. За певних обставин - генетичної схильності до зубних хвороб, несприятливої екологічної ситуації, стресах, неправильному харчуванні, шкідливі звички, ослабленому імунітеті - бактерії починають руйнувати зубну емаль. Якщо лікування перших ознак карієсу і дотримання правил гігієни ротової порожнини почати вчасно, можна перешкоджати подальшому руйнуванню зуба.