Як побудувати розгортку піраміди.

Розгортка піраміди - це фігура, яка утворюється при послідовному поєднанні плоских елементів поверхні з площиною креслення. Піраміда відноситься до багатогранної поверхні, її плоскими елементами є межі у вигляді трикутників. При виконанні розгортки будь-якій поверхні обов'язково дотримання основних правил: розміри всіх елементів повинні мати натуральну величину; площа побудованої розгортки дорівнює площі розгортання поверхні.
Вам знадобиться
  • Олівець, лінійка, циркуль, трикутник.
Інструкція
1
Приклад. Побудувати повну розгортку тригранною піраміди Підстава піраміди - трикутник АВС - паралельно горизонтальній площині проекцій П ?. Значить горизонтальна проекція А? В? С? дорівнює натуральній величині.
2
Бічна поверхня піраміди складається з граней, що мають форму трикутника. Способом прямокутного трикутника визначте натуральну величину ребер SC і SB. Для цього на площині П? накреслите висоту фронтальній проекції піраміди h і позначте точку S?.
3
Під прямим кутом до висоти h від її заснування відкладіть горизонтальні проекції S? С? і S? В ?. Точки В? і С? з'єднайте з точкою S? - Отримаєте S? В? і S? С? - Натуральну величину ребер SB і SC.
4
Ребро AS (A? S ?, A? S?) Є фронтальної прямої, значить, A? S? - Її натуральна величина.
5
Маючи справжні розміри всіх граней піраміди , побудуйте її розгортку. Відкладіть відрізок А? С? = А? С? на довільній горизонтальній прямій. З точки А? зробіть зарубки радіусом A? S? (Н.в. АS), а з точки С? - Зарубку радіусом S? С? (Н.в. SC), отримаєте точку S?.
6
Трикутник А? S? C? - Одна з граней піраміди . Добудуйте суміжні її межі. З точки С? зробіть зарубки радіусом С? В ?, а з точки S? радіусом S? В? (Н.в. SB) - отримаєте точку В?.
7
З точки В? зробіть зарубки радіусом В? А ?, а з точки S? - Радіусом A? S ?. Відзначте точку А?.
8
До прямої А? C? зарубками добудуйте підставу піраміди - трикутник АВС. Це буде повна розгортка даної тригранною піраміди .
Зверніть увагу
Розгорнення застосовуються у всіх випадках розкрою плоского листового матеріалу для утворення поверхні шляхом з'єднання отриманих плоских фігур. Форма і розміри таких фігур визначаються за допомогою розгортки поверхні, побудованої за кресленням цієї поверхні. Застосування розгорток необхідно при споруді з листової сталі різних резервуарів, трубопроводів, кожухів і т.д.