Чому дитина погано спить вночі.

Неспокійний сон малюка вночі свідчить про будь-які проблеми в самопочуття дитини. Дуже важливо вчасно визначити причину поганого сну малюка і для комфорту батьків, і для здоров'я самої дитини.
Інструкція
1
Провітрюйте дитячу кімнату перед сном. Причиною порушення сну дитини можуть стати некомфортні умови. Оптимальна температура в дитячій кімнаті становить 18-20? С. Чи не перегрівайте малюка, але і не залишайте його спати на протязі. Слідкуйте за вологістю повітря, особливо в зимовий час.
2
Зверніться за консультацією до невропатолога. Основні причини неспокійного сну малюка найчастіше пов'язані з вродженими захворюваннями центральної нервової системи. Наприклад, такими, як енцефалопатія, підвищення внутрішньочерепного тиску. Пройдіть обстеження головного мозку - причиною безсоння може стати пухлина.
3
Зверніть увагу на самопочуття дитини. Можливо, він хворий інфекційними захворюваннями, такими як грип, менінгіт, енцефаліт. Виміряйте температуру тіла дитини. При температурі вище 38? С сон малюка природно буде тривожним.
4
Обстежуйте малюка на захворювання вух (отит) і на дисбактеріоз. Ці проблеми зі здоров'ям супроводжуються сильними різкими болями, які заважають дитині спокійно спати всю ніч.
5
Здайте аналіз калу на присутність мікроорганізмів. Наприклад, гострики згубно впливають на організм малюка, його турбує свербіж, нервова система отруюється токсинами. Причиною неспокійного сну також може стати атопічний дерматит (діатез) або алергія.
6
Постарайтеся дізнатися причину постійних нічних неспання у самої дитини, якщо він вже навчився розмовляти. Дуже часто малюків від трьох до п'яти років мучать нічні кошмари, боязнь темряви, страх стихійних лих і смерті. Школярі переживають через невивчених уроків, невдалого відповіді біля дошки, поганих відносин з вчителями або однокласниками. Спробуйте поговорити з дитиною, допоможіть йому подолати страхи. Один він не впорається.
7
Дотримуйтесь строгий режим сну і неспання дитини. Укладайте малюка спати в один і той же час. Відмовтеся від галасливих активних ігор перед сном. Створіть свій щоденний ритуал догляду до сну - купання, казка на ніч, колискова, поцілунок, побажання спокійної ночі і т.п.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ug2eBUcGV74