Як навчитися плавати дитині.

Навчати дитину плаванню можна по досягненню їм чотири-п'ятирічного віку. Для цього потрібно вибрати відповідний природний водойму або басейн, а також досвідченого наставника, який допоможе малюкові в освоєнні цього виду спорту.
Інструкція
1
Візьміть дитину за руку і зайдіть з ним разом на глибину по пояс (для малюка). Виконайте вправу «Морський бій». Встаньте обличчям один до одного і, загрібаючи воду долонями, бризкайте нею один на одного. Виграє той гравець, хто змусить іншого відступити. Дана гра привчає дитину не боятися потрапляння води в обличчя.
2
Пограйте в «Перегонки». На відстані 3-4 метрів від берега покладіть у воду плаваючі іграшки. Встаньте з дитиною на березі особою до води і по сигналу біжіть до іграшок, беріть по одній і повертайтеся на берег. Виграє той, хто зібрав більше іграшок. Мета вправи: навчити дитину правильному пересуванню у воді, допомагати собі руками (роблячи гребки навколо тіла).
3
Переходьте до занурення в воду з головою. Пограйте в «Насос». Глибина води повинна бути на рівні грудей юного плавця. Запропонуйте малюкові зробити вдих, занурити обличчя у воду, потім зробити видих. Очі можна закривати. Після невеликого тренування візьміть дитину за руки і станьте обличчям один до одного. Потім, поперемінно присідаючи, занурюйтесь у воду з головою, затримуючи дихання. Робіть у воді повний видих.
4
Навчіть дитину пірнати у воду з відкритими очима. Пограйте в гру «Сміливі хлопці». Встаньте обличчям один до одного і візьміться за руки. Після цього по команді разом з дитиною поринете в воду з відкритими очима. Для контролю можна запропонувати порахувати, скільки пальців на руці, побачити який-небудь предмет у воді і дістати його (наприклад, покладену вами іграшку).
5
Виконайте вправу на спливання «Поплавок» або «Медуза». Воно виконується без допомоги дорослої людини. Глибина води - на рівні грудей дитини. Дайте команду зробити вдих, сісти навпочіпки, обхопити коліна руками, а підборіддя притиснути до грудей, затримати на 10-12 секунд дихання. За рахунок викидає сили (що знаходиться в легенях повітря) дитина починає спиною спливати на поверхню води, як поплавок. Проробіть вправу «Поплавок» кілька разів, потім ускладніть його. Після спливання попросіть дитину витягнути ноги і руки і, розслабившись, кілька секунд полежати на воді. Голова знаходиться в воді, особа опущено вниз.
6
Зробіть вправу «Стріла». Нехай дитина зайде у воду по груди, зробить глибокий вдих, затримайте дихання і, витягнувши руки вперед, оттолкнется від дна ногами. При правильному виконанні даного упражнени, у дитини повинно вийти проскользить на грудях по воді кілька метрів.
7
Виберіть дрібне місце біля берега. Ноги дитини витягнуті, плечі знаходяться у воді, голова - над водою. Стопи і ноги повинні бути прямими. Прийнявши таке положення, малюк повинен почати працювати ногами вгору-вниз. Далі, не припиняючи роботу ногами, потрібно виконати дихальні вправи - глибокі вдих і видих в воду.
8
Повторіть вправу «Стріла» з відштовхуванням зігнутою в колінному суглобі ногою дитину від колін дорослого. Ноги дитини повинні рухатися вгору - вниз. В процесі ковзання по воді голова повинна бути занурена обличчям вниз і підніматися тільки для вдиху. Потім голова знову опускається - робиться видих в воду.
9
Виконайте наступну вправу: дитина стоїть у воді по груди, нахиляється вперед таким чином, щоб його підборіддя і плечі опинилися в воді, і починає здійснювати руками гребки зверху вниз. Допоможіть дитині правильно виконати послідовність елементів вправи, домагайтеся синхронізації рухів: гребок правою рукою, потім поворот голови і вдих; гребок лівою рукою, потім поворот голови обличчям вниз і видих в воду. Повторіть вправу 10-12 разів.
10
Відправте дитину в «самостійне плавання». Він повинен зробити глибокий вдих і лягти животом вниз на воду, витягнути ноги і випрямити руки за головою. Голову потрібно опустити в воду, обличчям вниз. Підтримуйте його за долоні своїми руками. Дитина повинна почати працювати ногами і виконувати гребущіх почергові рухи руками, здійснюючи вдих і видих. Повільно відходите назад, допомагаючи йому плисти. Слідкуйте за синхронізацією рухів ніг і рук, за диханням юного плавця.